NIŠTA OD VUČIĆEVOG “RIKVERCA”: Od danas novo poskupljenje i benzina i dizela

Obe vrste goriva čija je cena ograničena uredbom Vlade Srbije danas je opet poskupelo. Cena dizela je veća za nešto više od dinar, dok je benzin poskupeo za tri dinara.

Evrodizel od danas do petka 3. juna prodavaće se po ceni od 203,50 dinara za litar, a motorni benzin evropremijum BMB 95 za 187 dinara za litar.

Podsetimo, prošle nedelje je benzin poskupeo za 4 dinara, a dizel za 20 para. Pre toga, od 6. do 20. juna, dve nedelje cene goriva na pumpama u Srbiji nisu menjane, a tada je litar dizela koštao 202, a benzina 180 dinara.

Vlada Srbije je juče donela odluku kojom se privremeno smanjenje akciza na olovni benzin, bezolovni benzin i gasna ulja produžava do 30. juna ove godine.

Kako je saopšteno, ova odluka doneta je u cilju redovnog snabdevanja tržišta derivatima nafte, očuvanja standarda građana i privredne stabilnosti, a imajući u vidu aktuelnu situaciju sa cenom sirove nafte na svetskom tržištu i njenu tendencijuu daljeg rasta koja negativno utiče na makroekonomsku stabilnost u zemlji.

(Tpknews.com/Euronews)

PROČITAJ I

4 Komentari

  1. Ma bravo sve je bilo lazno samo da dobije izbore….. Tek ce poceti tezak zivot dok je on na vlast….. Badava daje 100 evra omladini kad je sve poskupelo… Zanima me samo zasto se ulaze u asvalte a firme se zatvaraju…. Da se uloze tolike milione pa da se fabrika neka otvore a ne u puteve… Jos malo ici cemo pesice tim asvaltnim l putrvima bosi

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker