POŽAREVLJANI PIJU ZAGAĐENU VODU: Od 20 javnih česmi ispravna voda za piće samo na osam

Prema rezultatima analiza Zavoda za javno zdravlje Požarevac, od 20 javnih česmi ispravnu vodu za piće ima osam, a neispravnu njih 12.

Javna česma

U Požarevcu ispravnu vodu imaju samo dve česme – u donjem delu Čačalice i kod Petrovačke obilaznice, a u seoskim naseljima voda je ispravna u Beranju, Kličevcu, Rečici, Maljurevcu, Poljani i Ćirikovcu.

Neispravnu vodu, zbog povećanog nivoa amonijaka ili nitrata, imaju gradske česme kod zelene pijace “Krug”, kod OŠ “Vuk Karadžić”, na Pionirskom trgu, na Čačalici kod Ekološkog doma, kod Poljoprivredne škole, u pasažu Parma i na Mininim vodama, a u selima u Lučici, Prugovu, Ostrovu, Kličevcu i Kasidolu.

Kvalitet vode za piće na javnim česmama Zavod kontroliše četiri puta godišnje.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker