NOVI GAF NEDINIĆA! INŽENJER ŽIVANOVIĆ: Nije pukotina ali ćemo je ipak sakriti limom! (VIDEO)

Uzavreli vikend koji je iza nas, bila je prilika predsedniku opštine Petrovca na Mlavi Dušku Nediniću da dobro osmisli svoju vanrednu konferenciju za medije koju je prošle nedelje zakazao za ponedeljak 14. oktobra 2019. godine na temu rekonstrukcije mosta u centru grada.

Screnshoot “BRANIČEVSKI INFO”

Međutim, umesto da od predsednika čujemo ko je kriv za već četvoromesečno kašnjenje u odnosu na rok koji i dalje stoji na tabli ispred mosta, na vanrednoj konferenciji se jedino mogla čuti kritika sugrađana koji se usuđuju da postavljaju škakljiva pitanja u vezi sa mostom. Nevešt pokušaj kopiranja Aleksandra Vučiċa zamenom teza i guranjem problema pod tepih ovog puta je prerastao u pravi pravcati skandal.

Predsednik se na konferenciji prevashodno posvetio „bivšoj vlasti“ pričajući o njima sve najgore, a zaboravljajući da su mu ljudi baš iz te bivše vlasti bili koalicioni partneri koji mu tada nisu smetali.

Podsetimo, Nedinić je u to vreme bio predsednik skupštine. Ti ljudi, bivša vlast oličena u petrovačkim socijalistima Radiši Dragojeviću i Miletiću Mihajloviću Tići, nikada nisu bili „stariji brat“, učitelj niti koalicioni partner nijednom čoveku koji predvodi bilo koju stranku sadašnje petrovačke opozicije već su to upravo bili Dušku Nediniću i Milančetu Aćimoviću. Umesto da im budu zahvalni jer su ih oni naučili da se bave politikom, oni sada pokušavaju da to istisnu iz sećanja Petrovčana.

Na već pomenutoj konferenciji za medije predsednik opštine Duško Nedinić je otišao i korak dalje, vređajući inteligenciju Petrovčana i praktično pripadnike lokalne opozicije tretirajući maloumnicima kojima upravlja neko drugi tj. bivša vlast.

U psihologiji postoji termin „autoprojekcija“. Ono kakav si ti, projektuješ na druge i ubeđen si da su svi takvi. Tako i Nedinić. Njemu su komandovali socijalisti pa je ubeđen da komanduju i drugima. Nabrojao je Nedinić na konferenciji i čitav niz institucija koje su potvrdile da sa mostom nema nikakvih problema kao da su Petrovčani slepi i da neće verovati svojim očima već vranama koje drugim vranama sigurno neće vaditi oči, kako to figurativno kaže narodna izreka. Zar će neko u ovakvom sistemu u državi u kojoj SNS drži sve poluge vlasti reći da most nije rekonstruisan kako treba? To mogu očekivati samo naivni.

Nije Nedinić zaboravio ni da se pohvali pominjanjem renoviranja škole u selu Kamenovo koje će koštati neverovatnih 900 000 evra, što je Nedinić naravno izbegao da kaže. Dok vrhunac predsednikovog obraćanja je dostignut na kraju davanjem reči odgovornom inženjeru izvođača radova Živanoviću koji je u 56 sekundi pročitao već pripremljenu izjavu.

Suština Živanovićeve izjave se praktično može sažeti u rečenici „sve je u redu, nema problema, nema pukotine ali ćemo je zamaskirati limom“!

Pukotinu koje nema Živanović će zamaskirati nekakvim „ankerisanjem“???Ali šta znaju laici i zlonamernici iz opozicije naspram inženjera koji je milion evra smestio u 56 sekundi!

Posle svega ostaje gorak ukus da neko žestoko zavlači ruku u džepove ovog naroda koji to nemoćno posmatra proklinjući sebe što je ikada na listiću zaokružio ime Aleksandra Vučića ili ikoga ko sa njim ima nekakve veze. Ako ništa drugo, petrovčani su bar mogli da vide lice „genija“, inženjera koji ih je ovako usrećio.

Šta na kraju reći osim da se čini da sve više ljudi svoju opaku grešku sa prošlih izbora uviđa. Bliži se trenutak kada će sve koji su se okoristili o narodne pare stići ruka zakona. Do tada će građani Srbije biti prinuđeni da posmatraju takozvane rekonstrukcije i navodne grandiozne projekte ove vlasti koje nisu ništa drugo osim ličnog bogaćenja pojedinaca.

(Tpknews.com/PT INFO)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker