PROMENA RASPOLOŽENJA: Naprednjaci iz Braničevskog okruga strahuju da će proći kao uhapšeni Jovičić

Hapšenje Aleksandra Jovičića izazvalo je metež, strah i nemir među naprednjacima i funkcionerima iz Braničevskog okruga, saznaje TPKNEWS nezvanično od izvora bliskih najvećoj vladajućoj stranci.

Foto: ATAImages

Kako otkriva naš sagovornik, od četvrtka uveče kada je objavljeno da je predsednik beogradske opštine Palilula i funkcioner SNS priveden zbog optužbi da je zloupotrebio službeni položaj, “zavladala je velika nelagoda među funkcionerima SNS iz Braničevskog okruga jer su se mnogi zabrinuli da bi mogli da odgovaraju pred zakonom za slične optužbe, budući da postoje velika nezadovoljstva naroda radom lokalnih funkcionera”.

Saslušanje Jovičića, koji se sumnjiči da je nezakonitim postupanjem omogućavao izvođenje nelegalnih građevinskih radova na teritoriji navedene opštine, bilo je u petak.

Prema navodima portala Nova. rs, on je saslušavan, od jutarnjih sati, u Višem javnom tužilaštvu u Beogradu. Pored Jovičića, uhapšenog u zgradi Skupštine Opštine Palilula, ispitivano je i sedam privedenih osoba koji se sumnjiče za isto krivično delo.

List Blic objavio je da se predsednik Opštine Palilula sumnjiči da je takvim nelegalnim aktivnostima “pribavio” gotovo 29 miliona dinara, a pojedini mediji tvrde da je policija prilikom pretresa njegovog stana pronašla 350.000 evra.

Izvor TPKNEWS blizak naprednjacima tvrdi i da dok su pojedini u stranci uplašeni da bi “mogli da prođu isto kao Jovičić”, veruje se da će ovim slučajem “dodatno biti uvećana popularnost” predsednika SNS i Srbije Aleksandra Vučića, “baš kao što se desilo i nakon što je svojevremeno uhapšen biznismen Miroslav Mišković”.

Vučić se u jučerašnjem obraćanju javnosti osvrnuo i na hapšenje Jovičića, ali ga nije pomenuo imenom i prezimenom.

– Niko ko radi protivzakonito neće biti zaštićen, pozivam pravosuđe da radi svoj posao, mora da odgovara svako, članska karta bilo koje partije nikoga neće štititi – , kazao je predsednik Srbije, uz konstataciju da je “početkom dvehiljaditih bavljenje politikom štitilo od krivičnog gonjenja, ali sada je drugačije, bez obzira na to ko pripada kojoj stranci”.

Odgovarajući na pitanje TV N1 zašto nije detaljnije govorio o tom slučaju, on je kazao: ”Verovali ili ne, ne znam mnogo detalja… korupcija jeste društvena opasnost, ali ne moram ja da znam svaki detalj… Mora se graditi, ali ne ilegalno, tako što neko sklopi dil sa predsednicima opština, to je nedopustivo”…

ČESTE PRITUŽBE GRAĐANA NA DIVLJU GRADNJU, NEPOTIZAM I KORUPCIJU

Braničevski upravni okrug se nalazi u istočnoj Srbiji i prostire se na 3865 km2, u okviru kog se nalaze – Požarevac, Kostolac, Veliko Gradište, Golubac, Malo Crniće, Žabari, Petrovac na Mlavi, Kučevo i Žagubica, što ga čini najvećim okrugom u Južnoj i Istočnoj Srbiji. Sagledavajući mnogobrojne žalbe koje su u poslednjih godinu dana pristigle u našu redakciju, građani u Braničevskom okrugu uvek u vrhu liste problema, pored ličnog standarda, ističu nepotizam i korupciju u postupcima gradnje i legalizacije u gradskim i opštinskim institucijama, a u poslednjih nekoliko godina i pitanja ekologije.

(Tpknews.com)

6 Komentari

  1. Nije zatrpana optužbama samo vaša redakcija već i Osnovno i Više javno tužilaštvo u Požarevcu kao i posebno odeljenje za borbu protiv organizovanog krimina Višeg javnog tužilaštva u Kraljevu. Politička mafija iz SNS upravlja ovim institucijama. Javna je tajna da Luka Petrović, Aleksandar Jokić i Aleksandar Perišić imaju direktan uticaj na stopiranje mnogih krivičnih prijava raznim korumpiranim SNS funkcionera iz regiona. Za uzvrat oni mogu da rade šta hoće u svim opštinama. Kad prođe mafijaška vladavina SNS zatvor će biti pun onih kojih su pljačkali imovinu građana ali i onih koji su ih štitili

    1. Sve je ovo lepo ali kod tebe druze mi se jedno i to je glavno ne svidja ti ovde nisi protiv odredjenih osoba nego protiv SNS i to dovoljno govori o tebi. U svakoj porodici u svakoj familiji u svakoj naciji kao i u svakoj politickoj stranci postoje varalice lopovi i kriminalci pa tako i u SNS ali za to netreba cela stranka familija i nacija da bude kriva zbog pojedinaca.

  2. U Kučevu su najgori krimosi oko tog ace, najgora večito radikalna opština u srbistanu, zato svi mladi odlazeeeeee,…..ostaje pustoš.

  3. Verovatno imaju puno razloga da strahuju, bilo im je lepo da prisilno dođu na vlast, a pravi razlog borbe je bila pljačka građana e pa sad neka izvoli, ako su pošteni neka ih Bog čuva (u šta najmanje verujem) a ako su krali neka trunu u Zabeli.

  4. Neka mi neko dokaže da je član SNS a da to nije postao zbog nekih privilegija ili ličnih interesa. Takvog nema jer je takva politika stranke da niko ne može da se zaposli ili na bilo koji način da napreduje ako nije član SNS-a. To vam je gospodo naprednjaci prava istina.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker