BOSANSKI DOĐOŠ PORUČUJE: “Vlasi, lagano iz Homolja da se pakujete za Transilvaniju!” (FOTO)

Laznički prizetko, dođoš iz Bosne, Vladimir Balaban, koji se na Fejsbuku predstavlja pod pseudonimom Stracimir Lukovski, godinama ismeva i preti vlaškom stanovništvu sela Laznica nadomak Žgubice, koje ga je ljudski prihvatilo kada je oženio devojku iz njihovog sela i doselio se da živi kod nje.

Vladimir Balaban/Foto: Wikipedia/Facebook

Godinama unazad ovaj bosanski dođoš “krsti” brda i raskrsnice po Homolju postavljajući megalomanske krstove za debele donacije i provizije. Dok se kao svaki lažnjak i lopov krije iza vere i “srbskog” nacionalizma, ovaj lokalni Raspućin ne propušta priliku da ismeva, preti im i zastrašuje svoje komšije Vlahe koji se usude da se javno ne slože sa koruptivnim radnjama ovog lokalnog Raspućina.

Bezobrazluk, laži i bahatost ovog nasilnika nemaju granice

Naročito je postao agresivan i vulgaran prema svojim komšijama u Laznici koji se otvoreno protive otvaranju kanadskog rudnika zlata u ataru ovog homoljskog sela. Od pretnji da će njihova deca, koja su trbuhom za kruhom otišla u zapadnu Evropu, biti detaljno proverena od strane naših službi da li se ovim štetnim projektima protive jer su vrbovani od rumunskih i američkih špijuna, do pretnji iseljenjem ako ne žele da žive po “srbskom svetosavlju” – ovaj nasilnik i dođoš želi da teroriše pitome ljude ovog kraja uz zaštitu i podršku lokalnih moćnika.

Balaban ponovo vređa i preti

U nekoliko prilika je, kako ističu naši izvori, precenio svoju snagu i uticaj pa je bio blago priveden “poznaniju prava” na Vrelu Mlave, a jednom prilikom i od lazničkog sveštenika koji mu je objasnio kako je batina iz raja izašla i da ima dva kraja.

Balaban dok nije saznao da u Laznici i nad popom ima pop

Novi napad i pretnje meštanima Laznice osvanuli su na Fejsbuk profilu predsednika Opštine Žagubica, gde Stracimir u komentarima preti svim Vlasima koji se ne slažu sa koruptivnim poslovima režima, te da mogu lagano da se pakuju za Transilvaniju, pozivajući se na “Srbiju srpskog naroda”, iako tamošnje stanovništvo srpskog i vlaškog porekla oduvek živi u slozi i međusobnom poštovanju.

Jedan od meštana mu na ove pretnje i uvrede nije ostao dužan, pa mu je poručio:

“Страцимир Вуковски…zna se ko si i sta si ti. Zna se i za koga radis i za čije interese. Mi Vlasi smo pitom narod. Narod koji nema zlobe u sebi a iz tebe zlo i bes kipti na sve strane dok se iza krsta i pravoslavlja krijes. Izigravas tu nekog misionara koji eto uči nas pagane pravoslavlju. Čitava Laznica zna kakvim zivotom zivis razvratniče. Neka tebi to bude na čast jer ni jedan pravi vernik se time ne bi ponosio. O ljudima koji zele da zastite svoja imanja od kopova i otrova govoris da su izadajnici i placenici. Jel to po receptu SNS-a radis? Čim je neko nezavisan od vas i vaseg stada odmah je placenik? Zar ne? Sramoto i bedo jedna. Prema tebi je čitava Laznica bila gostoprimljiva a ljudi dobri. Na ovakav nacin uzvracas Vlasima? Mi smo ovde starosedoci PAPANE čisto da znas. Video si da nema ljudi po Laznici pa si poceo šerifa da izigravas po lokalu. Dodji meni na mom imanju pa mi kazi da sam izdajnik i placenik mangupe. Dodji meni koji se protivi otimanju i prodaji zemlje strancima i trazi da se odreknem svoje dedovine. Javno te pozivam ovde. Skačes na prvu kad neko iznese neku kritiku jer ti trebaju ovi po Opštini pa kevćes tu kao ker. Trebaju ti da ti zavrse posao…da ti naprave put…da ti stave struju, i jos gomilu drugih stvari. Samo ti nogice vire koliko si im se nabio u bulju. Inače da dodam smesni ste sa tim vukovima. Bar budite orginalniji jer ste i to od nas ukrali. Mozete da staviti hijene ili kojote na slikama narod ce vas lakse prepoznati. Tako i čerupate zemlju Srbiju i ovaj narod kao hijene. Ti li ćes nama da zavodis red bedo ljudska. Nisi ni svesan koliko tih “revolucionara” ima kako ih vec posprdno zoves. Sve vise i vise. Uskora ce vam za vratom disati ne budete li se batalili kopova i rudnika. Toliko od mene blavora iz Laznice kako si me vec nazvao pre par meseci ovde po mrezama”.

Ovom prilikom pozivamo sve ljude u Homolju da ne nasedaju na ovakve provokacije, jer je očigledno da režim i njegove hijene ne prezaju ni od otvorenog izazivanja međunacionalnih tenzija zarad opstanka na vlasti i još krvavih para od rudarskih kompanija za iseljavanje stanovništva Homolja.

(Dopisnik tpknews.com iz Žagubice)

9 Komentari

 1. Dal, će ovaj narod da se opameti i otera zlo koje nam je došlo iz bosne, hrvatske i sa kosova, koji su bestidni, bahati nacionalisti i mrzitelji svega zarad interesa svoje radikalne bratije koja je razorila srbistan, ali riba smrdi od glave, gle čuda iz drvara ubosni,…

 2. Baš je našao selo koje će potcenjivati i crkvu gde će se moliti Bogu. Laznica je Babejićevo selo, čiji stanovnici imaju hrabrost, ponos, dostojanstvo i ne daju na sebe. Ako ova bosanska sirovina nastavi ovako da ih omaložava, loše će se provesti.

 3. Ja bi reko da je ovaj prizetko po”ckin dim iz Bosne koji je pre dolaska u Laznici živeo u nekoj zemunici na planinčini 50km od civilizacije. Stoka šta drugo reći

 4. Dragi moji Vlasi, mi smo poznati po tome što smo složni pa budimo to i sada kada nam preti opasnost od uništavanja našeg kraja i otvaranja rudnika. A za ovu gnjidu poruka Ko se vatrom igra dobro se opeče. Ne vredjaj i ne preti jer mi smo svoji na svome a ti?

 5. Pa vi se na popisima u Laznici izjasnjavajte i dalje kao Srbi. Kurcite se i dalje na drustvenim mrezama koliko ste vi veliki Srbi i srpske patriote. To vam je rezultat! I, ako mislite da se šalio oko slanja u Transilvaniju, ne nije. Oni su organizovani, zli, nemaju srama ni morala. Obicno pocinje sa ruskim krstačama na vidnim mestima, toboze u ime pravoslavlja. Na kraju je žica ala Srebrenica. Srpska crkva ima svoje ,,vojnike”, oni rade. Na drugoj strani mnoge ce tamo unistiti neznanje i polupismenost, gubitak osecaja za nacionalnu pripadnost.

  1. Da nisi i ti osoba koja širi mržnju izmedju nas koji smo Vlasi i Srba. Takve osobe nam nisu potrebne ni sa jedne strane. Svet je veliki. Idi tamo gde ti je bolje odnosno onima koji vas plaćaju da unosite nemire i mržnju medju narodima. Protiv zla treba svi da se ujedinimo bez obzira na versku i nacionalnu pripadnost. Očistimo od lopova i krimosa ovu zemlju ako mislimo na opstanak naše dece i nas.

  2. Laznicani se najvise izjasnjavaju kao Vlasi pa Rumuni i tek onda Srbi
   Oni sto se duvaju po soc.mrezama su zedni svoje domovine iz inostranstva i kako takvog identiteta da im opstane pa bilo koji da je.
   Plus retko ko je pismen na svom maternjem pismu da moze da pise i cita svoju istoriju

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker