NAGRADU “BRATSKI” PODELILE: Gradištanci, Petrovčani i Kostolčani plivali za časni krst

U Velikom Gradištu, Petrovcu na Mlavi i Kostolcu tradicionalno se, na Bogojavljenje, plivalo za Časni krst.

Foto: Promo

Pobednica tradicionalnog plivanja za časni krst na praznik Bogojavljenje u Velikom Gradištu, i ove godine, je meštanka Milica Milosavljević. Za njom je doplivala Gordana Đukić, pa su njih dve nagradu “bratski“ podelile.

Milici je pripao zlatnik, a Gordani časni krst, koje su obezbedili crkva Svetog arhangela Gavrila i lokalna samouprava.

Milica i Gordana “bratski“ podelile nagradu/Foto: Promo

U prisustvu brojnih vernika, pored dve devojke, za krst je plivalo i 17 muškaraca, među kojima i zamenik predsednika opštine Slađan Marković, Vlauca iz Rama. Oni su prednost dali damama i time iskazali poštovanje prema ženama.

I ove godine veliki broj Petrovčana okupio se kod reke Mlave, kako bi pružio podršku hrabrim plivačima. Prva do Bogojavljenskog krsta doplivala je trinaestogodišnja Milica Radojković, koja je časni krst predala devetogodišnjem Vukanu Maksimoviću, najmlađem učesniku.

Milica Radojković predala časni krst najmlađem učesniku/Foto: Promo

Za časni krst u Petrovcu na Mlavi plivalo je 35 učesnika.

Tradicionalno plivanje za časni krst organizovano je i u Kostolcu, na plaži ,,Topoljar“. U konkurenciji od 50 takmičara, Miloš Jović iz Požarevca, policajac PS u Kostolcu, prvi je doplivao do časnog krsta, kojem su pripali krst od Crkve i dukat od Gradske opštine Kostolac.

Časni krst hrabrom policajcu/Foto: Promo

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker