GOLUBAC: Turistički raj za bicikliste, pešake, ljubitelje istorije i sportova na vodi (VIDEO)

Opština Golubac, na 39 Međunarodnom sajmu turizma u Beogradu predstavila je  svoju turističku ponudu u koju je uvrstila  u prvom redu Golubačku tvrđavu, sportove na vodi i kulturne sadržaje kao što je Sajam Dunava, Golubački kotlić i aktivan odmor u prirodi.

Štand turističke organizacije Golubac

U okviru kompleksa Tvrđava Golubački grad počeo je sa radom novi Vizitorski centar koji je primio i  prve posetioce.

Opština Golubac kao mala i nerazvijena podunavska opština svoju razvojnu šansu bazira na Dunavskom turizmu, a njeni glavni aduti su Golubačka tvrđava, jedrenje na vodi i odmor u prirodi. U toku je realizacija nekoliko projekata u prvom redu obnova Golubačke tvrđave i nastavak izgradnje biciklističke staze pored Dunava u dužini od 12 kilometara.

U okviru obnove Golubačke tvrđave prošle godine završen je Vizitorski centar koji je primio i prve turiste.

Tvrđava Golubački grad i sam kompleks počinju 15 marta ove godine zvanično svoju prvu turističku sezonu.

A za sve one koji svoj godišnji odmor žele da provedu aktivno i u prirodi za njih je Golubac idealna destinacija. Na njegovom području nalazi se i svetski poznat nacionalni park Đerdap, koji se prostire na 64.000 hektara, uz bogatu floru i faunu i obilje lekovitog bilja.

TPKNEWS/Sat Tv

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker