MI IM NE VERUJEMO NIŠTA, A VI?! Zapošljavanje mladih prioritet lokalne vlasti u Kučevu u naredne dve godine

Pomoćnica ministra za brigu o porodici i demografiju u Vladi Republike Srbije Aleksandra Čamagić izjavila je tokom radne posete Kučevu da uprkos lošem demografskom trendu, raduje činjenica da lokalne vlasti prate način rešavanja ovog problema koji sprovodi Vlada Srbije.

Foto: Promo

Čamagić je istakla da se u ovako malim opštinama kao što je Kučevo, u kojima je odlazak na rad u veće gradove i u inostranstvo, prisutan decenijama, mladi se mogu zadržati jedino podizanjem kvaliteta života.

Ona je podsetila na to da je direktna podrška porodici s decom na republičkom novou od 1. januara zanatno povećana sa 100.000 na 300.000 dinara za prvo dete, uz jednokratnu pomoć od 100.000 dinara za drugo i uz izdvajanja koja ostaju na snazi za treće i četvrto dete u porodici.

Ta sredstva, nisu zanemariva ni na lokalnom nivou, rekla je Čamagić, dodajući da od najvećeg lokalnog problema s kojim se suočava svaka opština, zavisi i to gde će biti usmeraena izdvajanja za povećanje kvaliteta života mladih u manjim mestima.

Na sastanku sa predsednikom opštine Kučevo Ivanom Rajičićem, posebno je istaknut projekat zapošljavnja mladih koji se ovde sprovodi uz podršku Vlade Republike Srbije.

Na osnivu tog projekta, ova opština će u naredne dve godine izdvojiti 40 miliona dinara za subvencionisanje samozapošljavanja mladih, što kroz dodelu bespovratnih sredstava, što kroz pojednostavljenu proceduru kupovine ili davanja u zakup zemljišta i lokala u vlasništvu opštine.

Rajičić je naveo da Kučevo iz lokalnog budžeta za rođenje prvog i drugog deteta u porodici izdvaja 25.000 dinara, a za treće i svako naredno, 40.000 dinara. Godišnje subvencije opštine za predškolsko obrazovanje su 58 miliona dinara, a za školsko 64 miliona, dodao je Rajičić.

Pored toga što je za decu iz materijalno ugroženih porodica vrtić besplatan, ovaj izdatak subvencionisan je za sve roditelje u različitom procentu, kao i prevoz svih đaka na teritoriji Kučeva, s tim što, kako je naglasio, opštinsku stipendiju prima ukupno 77 đaka i studenata.

– Pokušavamo da kroz uslov da po završetku školovanja prvi posao dobiju na teritoriji svoje opštine, studente navedemo na razmišljanje o povratku u mesto u kojem su rođeni, jer ranijih godina mladi nisu ni razmišljali o povratku – , rekao je predsednik opštine Kučevo.

On je dodao da se i sam, po završetku srednje škole i studija u Beogradu, odlučio za povratak, smatrajući da u Kučevu može kvalitetno da se živi.

PROČITAJ I

30 Komentari

 1. Oni su već svi familijarno zaposleni, sada samo izmišljaju kako da ukradu novac kroz zapošljavanje mladih. Već je utrošeno oko 110 hiljade evra na Vesnu Gusku i Jarca koji su dobijeni novac verovatno podelili sa Acom Karatistom i opštinarima. Ja im ništa ne verujem, jedva čekam dan kada ću im videti leđa!!!

  1. Sve napredne nestručne zaposlili su u oš kučevo i voluja, gle čudo nazadni bosanaci janoševič supruga postadoše najsramniji bagrenaši, kome je do normalnog života i posla što dalje od kučeva (i srbistana), nema ništa od propagande nazadnih krimosa.

 2. Da li je ova pomoćnica ministra primetila sa kim ima posla. Pa vama baš niko ništa ne veruje, vi ste lično od ove opštine napravili ruglo, doveli ste je haotičnom stanju, putevi su vam skoro prema svim naseljima još malo pa samo tenkovi mogu da prođu. Stidite se bre bando lažovska.

 3. U svakoj opštini narodu obećavaju kule i gradove samo da ostanu na vlasti. Narod treba da je uvideo sa kome su imali posla i da dobro razmisli prilikom glasanja.

 4. Koje ce jadnici zapošljavanje da pokrenu sa 40 milona dinara? Smešnije rukovodstvo od Acinih klovnova nisam video. Čisto obmanjivanje naroda i bacanje prašine u oči! Čak i oni koji ih kobajagi podržavaju više im ne veruju

 5. Laze Rajicic pa otkida.Pitajte bilo koga u Kucevu da li im veruju,svi ce reci NE,osim onih koji su dobili radna mesta preko SNS-a.

 6. Kome da verujemo?Lopovima i kriminalcima.Svakom se gradjaninu povraca kada neko pomene imena Aca karatista,Rajicic ateista,Mikic robija,Novica Janosevic,Kecman pijanica.

 7. Od kada su na vlasti sa posla su izbacili preko 100 ljudi a na ta radna mesta primili njihove “mlade”SNS kadrove.Narod je ogorcen i jedva ceka da im vidi ledja.

 8. Osakatili budzet opstine,poklonili silne milione kroz izmisljene projekte koji se nikada nece realizovati,poklonili bespovratni novac firmama ciji su vlasnici iz SNS u vrednosti prekoko 750.000 evra.Poklonili opstinske parcele zbog dugova Ace karatiste i da ne nabrajam jos…..I zato im vise niko ni ne veruje.

 9. Sprema se nova pljacka ionako siromasnog budzeta. Svi zajedno nemaju tri dana rada u privredi a hoce da razviju privredu. Sve sto su do sada obećali sve su slagali

 10. 😀 Mislim da poznajem ili oca ili strica ove mlade dame i gošće Kučeva,
  eminentnog srucnjaka iz sektora putogradnje g.Duleta Čamagića,
  koji je stekao višedecenijsko iskustvo radeći u najreferentnijim stručnim i državnim institucijama iz oblasti saobraćaja .
  Tako da mislim da mladu damu i gošću Kučeva IMA KO DA NAUČI I OBJASNI JOJ
  ŠTA JE I KOLIKO JE
  ZA I SRBIJU I EVROPU ZNAČAJAN
  TRANSEVROPSKI
  (Atlantski okean -Crno more )
  MULTIMODALNI
  SAOBRAĆAJNI KORIDOR -ISTOK
  (Crnomorsko koridor) .
  Koji stotine hiljada gradjana CELOG ovog regiona Istočne Srbije ,i u matici i u dijaspori sami nazivaju ,,KORIDOR ŽIVOTA,, …
  a poslednjih godina paralelno ga nazivaju i
  STROGO CENZURISANI I ,,ZABRANJENI KORIDOR,,.
  I BEZ KOGA NE POSTOJI
  NITI MOŽE POSTOJATI
  NIKAKAV demografski,ekonomski,socijalni
  PRVO OPORAVAK a tek potom
  I NAPREDAK I RAZVOJ
  CELOG ovog IZDIŠUĆEG regiona Istočne Srbije.
  Dakle ono što se u celoj civilizovanoj i razvijenoj Evropi i svetu zove
  ODRŽIVI RAZVOJ.
  Tačka.😀
  Jer se NIGDE ,NIKADA I NIJEDAN
  REGION U EVROPI ,
  A NI U SRBIJI ,
  NIJE NI OPORAVIO
  A KAMO LI RAZVIO I NAPREDOVAO
  BEZ SVOG PRIPADAJUĆEG KORIDORA.
  NIGDE,NIKADA I NIJEDAN.
  Tačka.
  Pa to NIKADA neće moći ni CEO ovaj region Istočne Srbije BEZ SVOG TRANSEVROPSKOG
  ,,KORIDORA ŽIVOTA,,.
  Tačka.😀
  A što i već odavno i odlično znaju i gradjani CELOG ovog regiona Istočne Srbije.
  Jer su više godina detallno i kontinuirano i edukovani i informisani pa sada znaju.
  A znaju i kako su to naučili.
  Kao što su naučili i da u SVIM najvažnijim i fundamentalnim EKONOMSKIM dokumentima Evropske unije (EU) piše:
  ,,SABRAĆAJ JE TEMELJ ČITAVE EVROPSKE EKONOMIJE.,, (kraj citata) .
  I TAJ princip VEĆ uveliko VAŽI
  I UVELIKO SE PRIMENJUJE
  SVIM regionima Srbije .
  U svim OSIM U OVOM regionu Istočne Srbije
  i za njegov TRANSEVROPSKI
  ,,KORIDOR ŽIVOTA,,.😀

  Jer ga BLOKIRA
  zazor ,samocenzura i strah GRAĐANA ovog POGRANIČNOG I IZDIŠUĆEG regiona Republike Srbije .
  Iako ovaj TRANSEVROPSKI MULTIMODALNI saobraćajni koridor VRAĆA Republiku Srbiju
  NA CENTRALNU GEOSAOBRAĆAJNU I GEOEKONOMSKU POZICIJU na Balkanu i u Jugoistočnoj Evropi.
  Što takodje znaju SVI , i u CELOM ovom regionu Istočne Srbije,cela domaća relevantna multisektorska struka i u
  SVIM nadležnim institucijama u Beogradu.
  A i dosta ŠIRE od Srbije…😀😀😀
  I jedino se NE ZNA gde su taj zazor ,samocenzura i strah da se izgovori i samo ime ovog GEOSTRATEŠKOG KORIDORA Rep.Srbije….veći….?
  😂😂😂😂
  I to je prava ,,mrtva trka,,…😂😂😂
  Tako da bez ovog ,,KORIDORA ŽIVOTA,, u CELOM ovom IZDIŠUĆEM regionu Istočne Srbije ,
  pa ni u Kučevu,
  niti postoji niti može postojati
  PRAVA,DOBRA I RAZVOJNA budućnost mladih ljudi iz ovog gornjeg članka ,
  kao mi dece mnogo mladje od njih, a ni onih starijih…
  Ali kako se čuje.. i ta višegodišnja i potpuna SUICIDNA GLUVONEMOST celog ovog IZDIŠUĆEG regiona Istočne Srbije..
  je takodje na svom IZDISAJU…😀
  A to pokazuje i nova i NESTRANAČKA GRAĐANSKA INICIJATIVA ZA POTPISIVANJE GRAĐANSKE PETICIJE ZA OVAJ
  ,,KORIDOR ŽIVOTA,, koja se pojavila na raznim društvenim grupama u celom ovom IZDIŠUĆEM regionu Istočne Srbije.
  A ko ni to ne veruje neka ih sam prelista pa se proveri….
  evo npr… Javna Facebook grupa Autoput Istočne Srbije itd…😀
  I neka se ne plaši da to proveri….jer tamo su već na hiljade i hiljade GRAĐANA sa slikom,imenim ,prezimenom…
  Tako da trenutno dominantni i svima poznati
  ,,AFRIČKI KONGO KONCEPT ,,
  budućnosti CELOG ovog regiona Istočne Srbije (svi ti enormno uvećani stari i brojni novi rudnici,
  ekološki katastrofalne posledice,
  masakri od seče šuma, otimanje reka , vodoizvorišta ,zemlje ,voćnjaka,livada po brojnim selima i njihovo raseljavanje,
  neophodan uvoz potrebne radne snage iz inostranstva…itd..)
  SADA SVE BRŽE … I BRŽE ..I BRŽE …
  I NEZAUSTAVLJIVO I SIGURNO …
  GUBI BITKU OD
  ,,EVROPSKI KORIDOR KONCEPTA,,
  budućnosti CELOG ovog regiona Istočne Srbije .
  I koji na daleko,daleko najbrži i jedini mogući NAJBRŽE I NAJEFIKASNIJE OBJEDINJUJE
  SVE LJUDSKE I SVE DRUGE POTENCIJALE I RESURSE celog ovog IZDIŠUĆEG regiona Istočne Srbije…i DONOSI BROJNE I SADA NEPOSTOJEĆE NOVE RESURSE I POTENCIJALE(transevropske saobraćajne, investicione,turističke ,povratak naših ljudi iz inostranstva, ogroman novi broj radnih mesta,enorman porast cena svih nekretnina,mogućnost zapošljavanja u mnogo širem prostoru nego danas(,,kuća -posao-kuća dnevne migracije ,,.itd,itd,itd…
  😀
  Jer kao i vlast,funkcije,stranke ,koalicije ,izbori,predizborne ..
  i zazor ,samocenzura i strah su veoma vazni….
  ali su PROLAZNI …😀
  A GEOSTRATEŠKI koridori..su VEČNI…😉
  A ova NESTRANAČKA GRAĐANSKA INICIJATIVA ZA ,,KORIDOR ŽIVOTA,,…
  pokazuje i da se nikada svi ne plaše …
  pa ni u ovom regionu Istočne Srbije.
  A najviše se plaše se oni koji NE SMEJU
  da izgovore ni ime ovog ,,KORIDORA ŽIVOTA ,,
  Pa to svi i znamo…zar ne …😀😀😀
  Potpis nečitak , i uvek isti ….kao i pozdrav iz 🚞

    1. Vidim da se u medijima koje direktno kontroliše vučić pojavila informacija da je Kučevo stopostotno za njega,izgleda da su se debelo uprpili pa su počeli sa propagandom. Vučić nema nikakvu podršku u Srbiji a kamoli kod nas.

 11. SNS u Kucevu ne podrzavaju cak ni oni iz javnog sektora. Spremaju se Aca Karatista i Janos za izbornu kradji ali ih sigurno čeka zatvor. Istina da je celo Kucevo protiv naprednjacke vlasti i to je 100% tacno

 12. Poštovani gospodine Dragane, samo da Vam zahvalim vasoj na pristojnoj, civilizovanoj i jasnoj anti-bot reakciji. Zeleo bih i da Vamsa punim poštovanjem, kažem još nešto .Taj najprimitivniji i ogavni ,ali i za njih i jedini mogući i jedini njima dostupan BOTOVSKI 🐕 LAVEŽ je u stvari nama IZUZETNO KORISTAN I DRAGOCEN za nas ,,KORIDOR ŽIVOTA,, …
  Jer on veoma, veoma DOPRINOSI da se mnogo
  BOLJE ČUJE već prethodno definisan i napisana višegodišnja i SUICIDNA I POTPUNA TIŠINA I NEMOST normalnih i marljivih GRAĐANA celog ovog IZDIŠUĆEG regiona Istočne Srbije o svom,KORIDORU ŽIVOTA.
  I baš ISTO tako je bilo i u toku trajanja ISTE OVAKVE EDUKACIJE I INFORMISANJA GRAĐANA o njihovom ,KORIDORU ŽIVOTA,, u Borskom i Zaječarskom okrugu na tamošnjim portalima Bor 030, Zaječar on line NG Portal,East Side…😀😀😀 I završice se tako ISTO..kad i u Braničevskom okrugu njihove gazde isami botovito shvate…jer teško shvataju iole složenije stvari ,ali na kraju ipak shvate …
  Onda kada je već kasno…😀
  Jer je kao i prethodno u Borskom i Zajecarskom okrugu …SADA je i u Braničevskom okrugu
  NEMOST građana o njihovom sopstvenom KORIDORU ŽIVOTA,, već postala
  GROMOGLASNA ..
  I više ….nema … nazad..😀
  Pozdrav za Vas. Nenad Čolović ,sr.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker