Akcija besplatnih pregleda za građane u nedelju širom Braničevskog okruga

Akcija besplatnih preventivnih pregleda, koju u cilju rane dijagnostike i promocije prevencije kao najefikasnijeg načina brige o sopstvenom zdravlju organizuje Ministarstvo zdravlja, biće nastavljena u nedelju, 28. januara, od 8 do 16 sati, saopštilo je Ministarstvo.

Svi građani, i oni bez zdravstvenog osiguranja, moći će da bez zakazivanja termina u svojoj lokalnoj zdravstvenoj ustanovi urade ultrazvuk abdomena i merenje tumor markera gastrointestinalnog trakta CEA i CA 19-9, a žene će biti u prilici i da obave preglede grudi, mamografske i ginekološke preglede.

Ovo je peta akcija besplatnih preventivnih pregleda u okviru kojih je, do sada, pregledano više od 75.000 građana.

Ministarstvo zdravlja pozvalo je građane da i ove nedelje učestvuju u akciji, obave preventivne preglede i time pozitivno utiču na svoje zdravlje.

U Braničevskom okrugu u akciji učestvuju Opšta bolnica Požarevac i Dom zdravlja u Požarevcu i ispostava u Kostolcu, Opšta Bolnica Petrovac na Mlavi i domovi zdravlja Veliko Gradište, Golubac, Kučevo i Malo Crniće.

(Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker