SRPSKI ZAVETNICI KUČEVO: “Vreme je da se krene sa ispitivanjem porekla imovine Novice Janoševića”

Povodom izjava iz saopštenja OO Srpske napredne stranke Kučevo koje je objavljeno na portalu eKučevo i u kojoj je izneto niz neistina, povereništvo za opštinu Kučevo Srpske stranke Zavetnici izdalo je saopštenje koje prenosimo u celosti.

– Između ostalog izrečeno je, da je predsednica Srpske stranke Zavetnici prilikom njene posete opštini Kučevo, govorila “besmislice” a u stvari ona je u svom obraćanju građanima iznela samo jedan mali deo problema sa kojima se danas suočavaju građani ove opštine pod vladavinom slobodno možemo reći lokalne feudalne vlasti. Srpska napredna stranka namerno prikriva činjenice da je predsednica Srpske stranke Zavetnici i narodni poslanik Milica Đurđević Stamenkovski došla u Kučevo da podrži odbornika u Skupštini opštine Kučevo Slađana Miljkovića, koji je odlučio da se suprostavi korupciji, nepotizmu, partokratiji i praktično okupaciji kako su je nazvali građani opštine Kučevo.

Svakodnevno smo svedoci da je strahovlada sve prisutna, lokalni šerifi koje narod s opravdanjem naziva dahijama smatraju da oni koji drugačije misle, ne treba da rade, ne treba da žive i ne treba da hrane svoje “porodice”. Njena podrška dolazi ispred Srpske stranke Zavetnici ali pre svega kao čoveka i kao građanina došla je da pruži podršku svim onim ljudima koji su istupili smelo i hrabro koji su se odvažili da iznesu svoje mišljenje, da javno iskažu svoj stav i da se suprostave svemu onome što je loše samo zbog toga što vole svoju opštinu i što ne mogu više skrštenih ruku da gledaju kako se ona privatizuje, kako se pretvara u privatne posede, kako mladi ljudi odavde odlaaze jer nemaju nikakvu perspektivu.

U vezi odborničkog mandata Slađana Miljkovića za koji OO Srpske napredne stranke tvrdi da je “ukraden” od naroda navešćemo vam tumačenje Ustavnog suda Republike Srbije, koje glasi – “Mandat odbornika je odnos između birača i njegovih predstavnika u skupštini. Nosioci mandata su građani koji tu svoju suverenost, odnosno vlast, obavljaju neposredno ili preko izabranih predstavnika”.

Mandat kao javnopravni odnos između birača i narodnog predstavnika ne može biti predmet bilo kakvog ugovora privatnog prava niti vlasništvo Srpske napredne stranke kao što tvrdite u svom saopštenju OOSNS Kučevo. Slobodan mandat ne znači da je odbornik slobodan da raspolaže javnom funkcijom tako što će je preneti na partiju, koaliciju ili nekog trećeg, već da je nezavisan i slobodan u njenom vršenju u opštem interesu. To što Opštinski odbor Srpske napredne stranke traži da joj Miljković vrati mandat je ozbiljno kršenje njegove slobode kao odbornika i izražavanje njegovih pogleda o valjanosti predloga ili radnji i da time želite da koncentriše preteranu vlast u rukama rukovodstva vaše stranke. Dakle, Miljković ostaje kao odbornik Skupštine opštine Kučevo i predstavljaće građane ove opštine kao odbornik Srpske stranke Zavetnici. Uzgred, Srpskoj naprednoj stranci nije smetalo “preletanje” u vaše redove tri odbornika “GG dr Darko Blagojević” koji su 2016. godine, podržali Novicu Janoševića, tadašnjeg predsednika opštine.

Tvrdnje da je Slađan Miljković koristio privilegije Zorana Milekića Ćuke zato što mu je isti sagradio kuću su netačne jer Milekić je uz sve uredne građevinske dozvole kuću sagradio Miljkovićevom ocu u periodu od 2000-te do 2003. godine, kada nije bio na nekoj javnoj funkciji. Milekićevom preduzeću celokupan rad je isplatio Miljkovićev otac koji je novac zaradio mukotrpnim radom u Švajcarskoj. Uvidom u imovinskoj karti Slađana Miljkovića se može zaključiti da nije ništa značajno stekao ulaskom u politiku niti je obavljao neku značajniju funkciju u organima javne vlasti za razliku od Novice Janoševića, poverenika opštinskog Odbora vaše stranke koji je za 18. godina na različitim visokim pozicijama u opštini stekao dve kuće a sumnja se da ima stan u Beogradu. Takođe je Janošević za sebe i svoju užu porodicu kupio i veoma bogat vozni park na kojem bi mu mnogi pozavideli. Ako ćemo biti iskreni, jedini koji je stvarno imao koristi od Zorana Milekića je Novica Janošević koga je Milekić nedovoljno emancipovanog doveo u tadašnjoj Radikalnoj stranci i pružio mu sve privilegije koje je Janošević vešto iskoristio za lično bogaćenje i obračun sa neistomišljenicima, obrazovanijim, pametnijim i sposobnijim od njega a da je u isto vreme rukovodeći opštinom doveo opštinu Kučevo na najniže grane od njenog postojanja. Za početak najbolje bi bilo da prvo krenete sa ispitivanjem porekla imovine i privilegovanih iz redova sadašnje garniture članova vaše stranke u Kučevu.

Naveli ste da je Miljković napustio Srpsku naprednu stranku zato što nije dobio vašu podršku da bude izabran za predsednika Lovačke sekcije Zelenik. U vašim tvrdnjam ste izostavili činjenicu da je na izbornoj skupštini sekcije od 16 aktivnih lovaca za njegov izbor potpisalo 10 lovaca a za njegovog protivkandidata 6 lovaca. O tome svedoče zapisnici sa te sednice koje vam možemo predočiti. Njegov legalan izbor je osporio samovoljom predsednik Lovačkog udruženja “Pek” Bojan Tadić koji je inače funkcioner Srpske napredne stranke i član Opštinskog veća opštine Kučevo u sukobu interesa zbog istovremenog obavljanja funkcije predsednika lovačkog udruženja “Pek” koje je direktni korisnik novca iz budžeta opštine Kučevo.

Inače, Miljković je Srpsku naprednu stranku napustio isključivo zbog bahatog ponašanja rukovodstva OOSNS Kučevo koje nijednog trenutka nije radilo u interesu onih koji su ih izabrali već isključivo u svom ličnom interesu i interesu svojih rođaka, stranačkih aktivista i lokalnih tajkuna na šta vam je više puta ukazao.

Odbornička plata za koju tvrdite da je zadržao Miljković će uplatiti na račun za pomoć porodicama nastradalih rudara u rudniku mrkog uglja “Soko” kao što je već najavio.

Ko će da pristupi Srpskoj stranci Zavetnici, stane i razgovara sa Miljkovićem na ulici ne treba da vas interesuje jer Srbija je slobodna, demokratska država i svako može da misli drugačije a da zbog toga ne bude neovlašćeno fotografisan, prisluškivan, etiketiran, proganjan i fizički napadan od strane rukovodstva i aktivista vaše stranke kojima je to jedino zanimanje. Ne zaboravite da su svi vaši funkcioneri i aktivisti debelo plaćeni novcem iz budžeta opštine koji obezbeđuju svi poreski obveznici.

Pozivamo sve odbornike Skupštine opštine Kučevo, bez obzira kojoj političkoj opciji pripadaju i sve ostale koji ne misle kao aktuelna vlast u Kučevu da se okupe oko Srpske stranke Zavetnici i daju svoj doprinos u sprečavanju daljeg propadanja naše opštine. Spremni smo na razgovor i dogovor sa svima koji žele istinske promene na bolje u našoj opštini bez obzira na različite političke stavove. Cilj je ekonomski oporavak naših građana, borba protiv korupcije i kriminala, zaustavljanje rasprodaje opštinske imovine u bescenje i stvaranje jednakih šansi za sve – navodi se u saopštenju povereništva za opštinu Kučevo Srpske stranke Zavetnici.

PROČITAJ I

25 Komentari

 1. Lično ne simpatišem stranku Srpski Zavetnici ali im je svaka reč na mestu. Sve rečeno je sušta istina. Hvala Bogu da se neko probudio u Kučevu. Možda i promenim mišljenje u vezi njih

 2. Cuka jeste doveo Novicu iz sume. Secam se da je dosao u stranku u kineskoj trenerci i cipelama. Nije znao da kaze ni dobar dan, mada ni sada nije mnogo napredovao

 3. Ljudi, me nasedajte! Zavetnici nisu opozicija, već trojanski konj ubačen u opoziciju. Oni su filijala SNS, koju je stvorila državna bezbednost, da bi uzimali glasove pravoj opoziciji i pružili podršku Vučiću u parlamentu, kada je to potrebno. Kako se u Kučevu uhvatiše za Janoševića, koji je mnogo sitnija riba od Perišića?

  1. Uhvatili se za Novicu jer on jede ono sto se ne jede. Da nije Novica prisao Aci Karatisti ovaj bi sam konobarisao u hotelu ne bi komandovao Kucevom

  2. Slažem se sa Dankom,zavetnici kao i Dveri su obični prevavaranti,i služe da izigravaju opoziciju a u stvari svi rade zajedno sa SNS- om.

 4. Ispade da su dva kuma Aca Karatista i Novica Janosevic najbogatiji ljudi u Kučevu a ne zna se poreklo njihove imovine.

 5. Прво да се крене са испитивањем имовине Александра Перишића највећег дужника јавних предузећа у Кучеву

 6. Treba da se ispita da li Janosevic ustaje kad neko pomene tog Milekica, iz postovanja, jer sve sto je postigao uradio je jer ga je taj forsirao i gurao na sva mesta u stranci i u opstini. Da se ispita i da li mu je dao isprobanu mladu ili su je samo zajedno vodili kod lekara. Da se ispita i utvrdi da li je ostavio sinove jer je mlada bila trudna, a ona je ipak abortirala. Da se ispita koliko je dobio glasova za izbor vlaskog predsednika u opstini Kucevo kad je vec bio predsednik opstine Kucevo, a koliko u ostatku Istocne Srbije. Da se ispitaju i sefovi birackih odbora na tom izborima sa koliko glasackih listica su dopunili kutije. Da se ispita Janosevicevo prisustvo na predavanjima na toj Visoj skoli za koju kaze da je zavrsio. Na koliko ispita je izasao i rekao bilo sta ili je samo inddex slao na upisivanje ocena. Da se ispita kog dana je polozio najvise ispita i zasto nije proglasen za studenta generacije. Da se ispita koliko je prikupio stranacku clanarinu i kesu od funkcionera a koliko je od toga stiglo do stranke u Beohradu. Da se ispita koliko je uzeto para od doktora da i on postane zamenik predsednika opstine. I da se ispitaju onako uzgred i svi ti odbornici i ostali koji su glasali da im Novica bude predsednik bilo cega, E oni su tek za ispitivanje, ali nema Srbija toliko lekara da sve njih pregledaju.

 7. Novici je Perišić zapretio da će ga strpati u zatvor zato on ne sme da šume od Perišića. Time što odbornici podržavaju ovu vlast oboje su na slobodi

 8. Novica je sve stekao krađom,otimačinom,ucenom,pretnjama, nema tu šta da se ispita alu svi oni zaboravljaju da bog postoji!

 9. Nole bez škole, u kineskoj trenerci sa zimskim kineskim cipelama na nogama, slinav, svađa se sa sa padežima, bez osnovne kulture e takav je došao u Radikalnoj stranci. Zorana Čuku treba da slavi kao krsnu slavu jer ga je tako musavog progurao na visoke pozicije u opštini i za to vreme kupio dve kuće jednu bivšoj a jednu sadašnjoj supruzi. Inače Novicina bivša supruga je bila najbolja prijateljica sa njegovom sadašnjom suprugom a i prve komšije. Eto o kakvom se čoveku koji ništa ne poštuje.

 10. Ne poznajem te gospodine Miljkoviću, ali napravio si odličan potez što si se isčupao iz kandži ovih lopova. Pametni i pošteni uvek na vreme reaguju. SNS je na nivou cele Srbije duboko zagazio u kriminalu da je pitanje dana kada će se svi srušiti kao kula od karata. Stranka Zavetnici nije sa njenim programom baš po mojoj volji ali oto potom, menjaće se mlada je to stranka i sigurno je bolja od naprednjačka hiljadu puta.Što se tiče ove Kučevačke napredne bande, oni su na respiratorni, nemaju više šta da prodaju, očistili su sve što su mogli, do kraja će im otići i zgrada opštinske uprave, koja je verovatno pod hipotekom. Ime Novice Janoševića biće zapisano velikim slovima u analima ove opštine kao najgora osoba koja je svojim činjenjem sa raznoraznih funkcionerskih pozicija dao svoj veliki doprinos da budemo tu gde jesmo. Njega Čuka nosi na duši, ali tako je to kad veruješ bitangi. Miljkoviću, pokupi oko sebe poštene i časne građane i polako očistiti ovu gamad iz Kučeva jer je krajnje vreme da se spreče da totalno unište ovu opštinu.

 11. Новица Јаношевић не може ни да се упореди са Зораном Милекићем Ђуком не може ни да се упореди. Ћука је дошао на место председника општине из привреде и знао је шта ради за разлику од Јаношевића који је дошао од оваца. Највећа и једина Ћукина грешка је Јаношевић али Бог све види и никоме не остаје дужан тако да ће све вратити Јаношевићу.

 12. Jedino se u Kucevu Zavetnici probudili. Ostali spavaju mrtvim snom dok Rajcic, Mikic, Somi, Janos i Kecman po nalogu Ace Karatiste. Narode, Kucevo ce izgubiti status opštine a vi to ne vidite

 13. Raspored snaga u skupštinu Srbije nije više po volji naprednjaka i socijalista. Nije više isto, saznaće građani vrlo brzo šta se sve dogodilo i šta se događa u ovoj državi. Isplivaće sve na videlo, počev od bratije vrha vlasti pa sve do mesnih zajednica. Ima tu bogami puno da se radi i istražuje, neće neko baš mirno spavati. Ne verujem da je Novica toliko glup pa je zaboravio po čijem nalogu i zbog čega je formirao ovakvu vlast u Kučevu. Na vlast u Kučevu su sve ljudi sumnjivog morala, pa će biti dosta posla za policiju, kad budu jednog dana proradili a moraće. Želim im srećan rad. Živela Srbija!

  1. Najveci lopov,prevarant i manipulator Novica Janosevic sa kumom Acom Perišićem polako sprema teren da kupe za dž.JKP,fudbalske terene,a posle toga preuzimaju parking servis i zelenu pijacu.Lopine koje Kucevo ne pamti.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker