LUDI ITALIJANI! Igraj, pusti mu krv i pošalji u bolnicu! (VIDEO)

Prethodnog vikenda u Firenci odigrani mečevi polufinala, a sedmorica igrača završila u bolnici zbog ozbiljnih povreda.

Italija uskoro dobija novog šampiona u kalču fjorentinu! Ako ne znate o kom sportu je reč – fudbal, ragbi, borba, krv… neke su reči koje ga opisuju.

Polufinalni mečevi ovog nekoliko vekova starog brutalnog nadmetanja odigrani su prethodnog vikenda na tradicionalnom mestu, Trgu Santa Kroče u Firenci. Nadmetale su se četiri ekipe od po 27 snažnih i odvažnih igrača – Santa Kroče (plavi), Santa Marija Novela (crveni), Santo spirito (beli) i San Đovani (zeleni). Moderna verzija kalča fjorentina dozvoljava rvanje, davljenje, udaranje u butine i telo, ali ne i u glavu. To, naravno, nije sprečilo povrede igrača, a neki su bukvalno bili krvavi.

Posle velikih borbi bilo je posla i za lekare. Naime, sedmorica fudbalera završili su u bolnici pošto su zadobili posekotine i frakture rebara.

TPKNEWS/Kurir

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker