SKANDAL U POŽAREVCU: Vlasnik ugostiteljskog objekta “Kasper” odbio da usluži vojnike jer “ne voli vojsku”

Vojni sindikat Srbije je saopštio da dvojica pripadnika Vojske Srbije 01. novembra nisu bili usluženi u kafiću “Kasper” u Požarevcu samo zato što su nosili srpske uniforme.

Kako se navodi, to toga je došlo jer vlasnik ugostiteljskog objekta “Kasper” “ne voli vojsku i kako kaže, on u svom kafiću određuje pravila i da srpski vojnici tu nisu dobrodošli.“

“S obzirom na to da se radi o najgoroj vrsti diskriminacije, ali i uvrede simbola Vojske Srbije i same države Srbije i grube povrede ljudskih prava zagarantovanim Ustavom, pozivamo sve nadležne inspekcije i institucije da reaguju i preispitaju rad ovog objekta. Ne zaboravimo da su se slične stvari dešavale u Hrvatskoj i Sloveniji devedesetih godina i da su tako krenuli nemili događaji. Doživeli smo da u Srbiji srpski vojnik ovakvim postupcima bude građani drugog reda, a i potpuno je nenormalno da nekome u Srbiji, smeta srpska uniforma, iako mu je u toj državi omogućeno da radi i zaradi kroz ugostiteljsku delatnost“, navodi se u saopštenju.

Vojni sindikat Srbije je naveo da će pokrenuti sve pravne mehanizme zaštite časti i dostojanstva pripadnika Vojske Srbije koje zastupa oko ovog događaja i zahteva od nadležnih da protiv vlasnika objekta pokrenu postupak utvrđivanja odgovornosti, kako prekršajne tako i krivične.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker