PLATITE, KAZNE SU PAPRENE! Ističe rok za uplatu četvrte rate poreza, država će papreno naplatiti svaki dan kašnjenja

Rok za plaćanje četvrte rate poreza na imovinu na nivou cele Srbije ističe u utorak, 14. novembra, i ukoliko se ova obaveza ne uplati na vreme država će papreno naplatiti svaki dan kašnjenja.

Ilustracija

Stručnjaci preporučuju da se građanima ne isplati da prekoračuju rokove jer pored uvećanog poreza na imovinu, ukupno zaduženje može da im optereti i kamata od 9 odsto ali i kazna od 50.000 dinara. Tu kaznu mogu da plate i oni koji još uvek nisu izmirili obaveze za prethodni kvartal.

Kako je saopštila Narodna banka Srbije, obveznici mogu platiti porez Dina karticom na šalterima Uprave za trezor Ministarstva finansija. Takođe, porez se može platiti skeniranjem NBS IPS QR koda sa rešenja.

Mole se obveznici da svoje poreske obaveze izmiruju na vreme kako bi izbegli kamatu ili eventualnu kaznu.

Preporuka obveznicima je i da s vremena na vreme dođu na šalter svoje lokalne poreske administracije i da provere stanje na svojim poreskim računima ili da to učine preko portala jedinstvenog informacionog sistema lokalne poreske administracije.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker