HUMANOST NA DELU: Gradištanci trčali 200 kilometara za malog Gavrila

Dušan Nikolić, Nenad Stanković, Nikola Milovanović i Nenad Radević iz Velikog Gradišta su uspešno okončali humanitarnu trku za sedmomesečnog Gavrila Đurđevića iz Kragujevca, kojem za lečenje spinalne mišićne atrofije treba dva i po miliona evra.

Foto: SSOVG

Trku pod motom “Kupi kilometre – Doniraj – Podeli” je organizovao opštinski Sportski savez, a trasa od 200 kilometara je vodila kroz pet opština i gradova. Prolazeći kroz Kostolac, Požarevac, Petrovac na Mlavi, Kučevo i Golubac, na start u Velikom Gradištu su se vratili posle 36 sati.

Predsednik opštinskog Sportskog saveza Dušan Banović kaže da su im u organizaciji pomogle kolege iz mesta kroz koja je vodila ova nesvakidašnja staza, a podaci Fondacije “Budi human” pokazuju da su četvorica humanih trkača za malog Gavrila sakupila više od 26 miliona dinara.

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. Malom Gavrilu želim uspešno lečenje, brz oporavak a ekipi koja je trčala i koja je prikupila deo novca od srca čestitam!

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker