Nastavlja se trovanje pasa u Velikom Gradištu (UZNEMIRUJUĆE FOTO)

U Velikom Gradištu nastavlja se masovno trovanje pasa lutalica, a na meti su čak i kućni ljubimci. Iako su zasad nepoznati počinioci koji postavljaju otrov, nadležne službe se još nisu oglašavale povodom tih slučajeva i nije poznato ko je uzeo zakon u svoje ruke i odlučio se na nehumanu akciju trovanja bespomoćnih životinja. 

Foto: PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište

Beživotni leševi pasa lutalica, otrovani još nepoznatim otrovom i od strane nepoznatog trovača, osvanuli su u blizini novoizgrađenih košarkaških terena TEO 4 (Teodosić) na Srebrnom jezeru.

Foto: PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište

Policija trenutno traga za trovačem dok građani, kako smo saznali sklanjaju velike količine otrovanih viršli, otrovane koske, i druge namirnice sa otrovom, po gradu i na jezeru.

Foto: PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište

Međutim mnogi građani još uvek ne znaju da slučajeve trovanje pasa na koje naiđu ili su svedoci, treba da prijave policiji!

Foto: PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište

Kako su rekli iz udruženja “PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište”: – Javno tužilaštvo za dve godine ništa nije uradilo, a slučaj od januara još od prošle godine, gde su sve dobili,  stoji još uvek u “fijoci” i ako smo sve odradili što treba po zakonu. Obdukcija, toksikološki nalaz, i to sve o svom trošku, i video snimak sigurnosne kamere – kažu iz udruženja.

Foto: PUŽ pomoć ugroženim životinjama VelGradište

– Neki slučajevi se po hitnom postupku rešavaju, kao ovi od prošle nedelje. Pitamo se da li će neko od institucija da zaštiti građane i naše dobro došle turiste? Saznali smo da trovači bacaju i u dvorišta i truju šta im padne napamet. Komunalne inspekcije, veterinarne inspekcije nema od petka popodne, pa šta reći, jedini koji sarađuju je policija, veterinari i građani. Možda treba organizovati patrole, a odlučili smo i da angažujemo privatne detektive, da bi mi građani zaštitili sami sebe! – rekli su iz udruženja “PUŽ”.

TPKNEWS

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker