Grad Požarevac plaća kamate studentima

Grad Požarevac i ove godine pomaže samofinansirajuće studente, čiji su roditelji zbog plaćanja školarine primorani da podižu kredite u bankama.

Da bi im se bar malo olakšalo, kamata na ove kredite biće plaćena iz gradskog budžeta i za te namene ove godine biće izdvojeno 500.000 dinara, 100.000 više nego prošle godine. Oni kojima treba ovakav vid pomoći, treba da se jave na upravo objavljen konkurs, ukoliko su kredit podigli u banci Societe Generale.

Maksimalni iznos subvencije po jednom kreditu iznosi 100.000 dinara. Pravo na subvenciju ima samofinansirajući student prvog stepena akademskih studija koji nije korisnik republičke ili gradske stipendije, niti dobija kredit ili stipendiju od neke ustanove ili preduzeća. Redovne studente grad pomaže dodelom stipendije od 10.000 dinara, a od pre godinu dana, jednoglasnom odlukom odbornika Skupštine grada, počeo je i sa pomaganjem samofinansirajućih studenata.

M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker