VUČIĆ U POŽAREVCU: Obilazak radova na izgradnji Dunavskog koridora (VIDEO)

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas obilazi radove na izgradnji Dunavskog koridora, brze saobraćajnice od petlje Požarevac do Velikog Gradišta i Golupca.

Foto: Tanjug

Pored predsednika Srbije, Aleksandra Vučića, tu su bili i ministar građevine Goran Vesić, Aleksandar Antić, direktor Koridora Srbije, kao i kineska ambasadorka Čen Bo.

Brzom saobraćajnicom Požarevac – Golubac trebalo bi da se krećemo od kraja 2025. godine, potvrdio je Vučić danas. Dunavski koridor, naime, ima za cilj da unapredi turizam i privredu u istočnom delu Srbije, kroz privlačenje investicija.

Brza saobraćajnica kroz istočnu Srbiju će u dužini od skoro 70 kilometara spojiti Požarevac, Veliko Gradište i Golubac sa Koridorom 10, a uložena sredstva iznose više od 330 miliona evra.

Od Beograda do Golupca stizaće se za sat i 20 minuta, rekao je Vučić danas, i dodao da se onda razmišlja o nastavku, odnosno povezivanju čitavog severnog dela istočne Srbije sa Beogradom i Novim Sadom.

Do sada je uplaćeno 130 miliona evra, a podsećamo da je kompanija koja gradi Dunavski koridor iz Kine, “Shandong”.

Dalje je istakao da bi naši ljudi koji rade kao gastarbajteri u Nemačkoj, trebalo da ova ulaganja vide kao “pozivnicu” za povratak. Što se tiče daljih radova i ostalih koridora, poput Đerdapskog, Vučić kaže da je sve pitanje novca.

– Ne mogu da obećam ništa sada. Ali, kao što vidite, bukvalno cela Srbija je gradilište. Ja nikad nisam zadovoljan, uvek može bolje. Ovde je to još i dobro, na nekim drugim lokacijama je još teže. Nemate kamenolome jer svi imaju lične interese, borba je za svaki metar, kilometar. I dok mi sedimo u kancelarijama, ovi ljudi rade.

Kako kaže, “istok Srbije nam je demografski najprazniji, a prelep”.

Predsednik Srbije je dalje istakao i tvrđavu Ram, gde je u planu da se poveća turistička ponuda. “Pozivam sve ljude da posete Golubac, Ram, Kostolac, Kladovo, Lepenski vir”.

Ali, to nije samo pitanje turizma, već i zapošljavanja, i nadam se, povratka ljudi u našu zemlju – zaključio je Vučić.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

3 Komentari

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker