DA LI VERUJETE U BOGA, ILI U POPA? Od 1. oktobra se naplaćuje obilazak Hrama Svetog Save

Od 1. oktobra 2022. godine, naplaćivaće se organizovani obilazak Hrama Svetog Save uz pratnju vodiča Hrama Svetog Save i to na srpskom, engleskom i ruskom jeziku. Ulazak u pomenuti Hram se neće naplaćivati, navodi se na sajtu Hrama.

Hram Svetog Save

Kako se navodi, u organizovani obilazak uključeno je razgledanje delova Hrama koji inače nisu dostupni svim posetiocima – ulazak u prostor amvona, prostor ispred ikonostasa i fotografisanje ipred samog oltara, razgledanje mozaika iz neposredne blizine, kao i delovi Kripte koji su inače zatvoreni.

Trajanje obilaska je od 30 do 45 minuta i podrazumeva pogled na Hram sa istorijske, umetničke i teološke strane, navode na sajtu.

Grupe koje su izuzete od plaćanja su deca, đaci, studenti iz Srbije, Crne Gore i Republike Srpske, kao i sve posete državnih i crkvenih škola, univerziteta i institucija, kao i posete invalida. Cena karte biće 300 dinara.

(Tpknews.com/Telegraf)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker