OBRADOVIĆ U KOSTOLCU: Cilj ovih mladih ljudi je da se Kostolac vrati Kostolčanima! (FOTO)

Predsednik Srpskog pokreta Dveri, Boško Obradović, posetio je Gradsku opštinu Kostolac u okviru kampanje za lokalne izbore i pozvao građane da glasaju za listu Dveri pod brojem 5. On je tom prilikom prošetao kroz opštinu, razgovarao sa građanima na lokalnoj pijaci i obišao naselje Kanal.

Obraćajući se prisutnima ispred pijace, Boško Obradović je istakao da su na listi Dveri mladi, nekompromitovani ljudi koji su, uprkos pritiscima i obaranju liste, uspeli da se i drugi put organizuju za svoju opštinu i izađu na izbore pod rednim brojem 5. „Cilj ovih mladih ljudi je da se Kostolac vrati Kostolčanima, da imate svoj dom zdravlja, svoje komunalno preduzeće, da novac Kostolčana ostaje ovde.“ – rekao je predsednik Dveri.

Nosioc liste Dveri, Milan Grubetić osvrnuo se na prisustvo štandova predstavnika SNS-a ispred pijace. „Ovde se najbolje vidi razlika između nas i njih. Oni su upravo pojačali muziku da građani ne bi čuli naše poruke. Mi to nikad ne bismo uradili. Mi nudimo građanima Kostolca promene i konkretne politike, a ne bahatost.“

Tokom obilaska lokalne pijace građani su predstavnicima Dveri iznosili svakodnevne probleme kojima se niko ne bavi. „Evo pogledajte krov, ove rupe… prokišnjava dok radimo“ – istakao je stariji gospodin, a žena pored njega je dodala: „Mnogi ljudi u Kostolcu rade bez prava na socijalno, dokle više?“. Isticali su i druge potrebe građana ove opštine poput potrebe da se izgradi most na Dunavu, ali i problem koji je nastao jer po prvi put posle 30 godina Kostolac nema stomatologa. Jedini stomatolog je dobio otkaz jer nije hteo da se učlani u SNS.

Predsednik Dveri je, zajedno sa kandidatima za odbornike posetio i naselje Kanal koje je potpuno zapostavljeno od strane lokalnih vlasti. Putevi su neasfaltirani, prekriveni rupama i blatom, kuće su u stalnoj opasnosti od klizišta, a stanovnici su izloženi pravoj ekološkoj katastrofi zbog deponije i nehigijenskog naselja. Ideja da se deponija raščisti i napravi park za decu ili igralište naišla je na ogromno odobravanje građana.

TPKNEWS/M.L.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker