NA SVIM POLJIMA I POZICIJAMA: U Velikom Gradištu održana 5. sednica Nacionalnog saveta Vlaha

Danas je u Velikom Gradištu održana 5. sednica Nacionalnog saveta Vlaha u Republici Srbiji.

Sednicu je otvorio predsednik Nacionalnog saveta Vlaha Novica Janosević i predstavio izveštaj o radu protekle godine kao i finansijski plan za 2020. godinu.

– Važno je da istaknemo veću aktivnost kao i predstavljanje kulture i važnosti Vlaha u Republici Srbiji. Nacionalni savet Vlaha nastoji da promoviše vrednosti Vlaha, njihova prava kao i veću zastupljenost u društvu kao i implementaciju programa na temu obrazovanja i informisanja Vlaha. Jedna od važnih poruka sa današnje sednice Nacinalnog saveta Vlaha u Republici Srbiji je razvijanje osećaja pripadnosti i vrednosti Vlaha na svim poljima i pozicijama u društvu – , poručio je predsednik NSV Novica Janosević.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker