UPOZNATI SA INCIDENTOM: Ambasada Srbije u Kijevu preduzima mere kako bi zaštitila srpske prevoznike

Ambasada Srbije u Kijevu upoznata je sa slučajem na graničnom prelazu “Ðakovo” između Ukrajine i Rumunije gde su se sukobili srpski i ukrajinski prevoznici zbog neadekvatnog tretmana ukrajinskih carinskih organa prema srpskim prevoznicima.

Foto: Kurir

Ambasada preduzima mere iz svoje nadležnosti kako bi srpskim državljanima obezbedila zaštitu i pomoć, navedeno je u Ministarstva spoljnih poslova Srbije.

Ambasada je, kako se navodi, u stalnom kontaktu sa Ministarstvom spoljnih poslova Ukrajine, kao i lokalnim policijskim organima i preduzima mere iz delokruga svoje nadležnosti kako bi pružila konzularnu zaštitu i pomoć državljanima Srbije.

Šestorica srpskih kamiondžija su u četvrtak oko jedan sat posle ponoći pretučena na graničnom prelazu Ðakovo – Halmeu. Njih su pretukli ukrajinski vozači šlepera, koji su dok su ih tukli uzvikivali: “Ovo je Ukrajina”.

Ambasada Srbije u Rumuniji ranije je saopštila da nije zvanično obaveštena o tome, a Tanjugu je u ambasadi rečeno da se incident dogodio na ukrajinskoj strani granice.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker