SPREMITE SE ZA ZIMSKU IDILU: U Braničevskom okrugu će pasti čak 30 centimetara snega u nedelju!

Sneg će u nedelju zabeleti ceo Braničevski okrug! Prema sadašnjoj prognozi, napadaće oko 15 do 30 centimetra snega u brdsko-planinskim predelima, a ovog puta zadržaće se i u nižim predelima, najavljuju meteorolozi.

Foto: Facebook/S.D.

Prvi sneg koji je u utorak vejao u Srbiji opstao je samo na planinama. Trenutno ga najviše ima na Kopaoniku, skoro pola metra, na Zlatiboru i Tari oko 25 centimetara, Staroj Planini 23, dok je na Divčibarama oko 30 centimetara snega. Ova količina snega će se dosta povećati već narednih dana, a posebno u nedelju jer nas, prema rečima meteorologa, čeka sneg u celoj zemlji.

Direktor Republičkog hidrometeorološkog zavoda (RHMZ) Jugoslav Nikolić navodi da je prvi sneg ove nedelje bio uslovljen prilivom hladnog vazduha koji je strujao iznad Srbije. Zatim je usledio jedan dan predaha, sa sunčanim vremenom, ali već danas nas očekuje novo naoblačenje.

– U petak i subotu se očekuje oblačno vreme, ponegde sa kišom, u planinama sa snegom, u noćnim satima kratkotrajni sneg moguć je ponegde i u nižim predelima brdsko-planinskog dela Srbije – navodi Nikolić. Temperature će se kretati od nula do osam stepeni.

Ipak, pravo zahlađenje sledi drugog dana vikenda, a temperature neće preći jedan stepen.

– U nedelju očekujemo zahlađenje, sa kišom i snegom, posle podne i noću sneg u svim predelima uz stvaranje, a u planinama povećanje snežnog pokrivača. I početkom naredne sedmice biće hladno sa snegom, pa se očekuje povećanje visine snežnog pokrivača za 10 do 20 centimetara – zaključuje Nikolić.

(Tpknews.com/SD)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker