ŽAGUBICA: Međunarodna likovna kolonija „Homolje ART“ u prelepom ambijentu „Vrela Mlave“ (VIDEO)

Međunarodna višednevna likovna kolonija „Homolje ART“ koja se već tradicionalno održava u Žagubici više od 10 godina, a okuplja umetnike iz različitih krajeva zemlje i sveta organizovana je i ove godine u prelepom ambijentu „Vrela mlave“.

Zdravko Vučinić, istoričar umetnosti i selektor kolonije , prisutan na kolonijama od samog početka, istakao je dobru saradnju organizatora i umetnika koji nisu iz Homolja i potencirao produbljivanje saradnje i razmenjivanje ideja u cilju još bolje organizacije.

Marija Aleksić, diplomirani slikar i jedan od organizatora ispred Udruženja likovnih umetnika Homolja, izrazila je zadovoljstvo što opština Žagubica ima čast da bude domaćin slikarima sveta.

Divni trenuci druženja ostaće upamćeni do narednog susreta, a priroda Homolja i Žagubice, kako su istakli učesnici, svakako će zauvek ostati zabeležena na slikama nastalim na još jednoj uspešno organizovanoj lokovnoj koloniji „Homolje ART“ u Žagubici.

TPKNEWS/SO Žagubica

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker