Danas hladnije sa kišom i snegom

U Srbiji će danas biti pretežno oblačno i hladnije, mestimično sa kišom i snegom, a više padavina očekuje se na jugozapadu zemlje.

Pre podne u severnim krajevima, posle podne i uveče i u ostalim krajevima očekuje se prestanak padavina, a tokom noći i delimično razvedravanje, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Ilustracija: Profimedia

Duvaće uglavnom umeren, zapadni i severozapadni vetar, krajem dana u skretanju na jugozapadni. Jutarnja temperatura biće od 0 do 4, a najviša dnevna od 3 do 7 stepeni.

U Braničevskom okrugu će ujutro i pre podne biti pretežno oblačno, povremeno sa kišom. Od sredine dana očekuje se prestanak padavina, posle podne i uveče i delimično razvedravanje. Jutarnja temperatura biće oko 2, najviša dnevna oko 5 stepeni.

Prema izgledima vremena za narednih sedam dana, do 27. januara, u nedelju će biti umereno do potpuno oblačno, mestimično sa snegom.

Više padavina se očekuje na jugoistoku i jugu gde će doći do formiranja, a na planinama i povećanja visine snežnog pokrivača. U ponedeljak ce preovlađivati oblačno, na jugoistoku mestimično slab sneg, na severozapadu razvedravanje.

U utorak hladno, ujutro slab, ponegde po kotlinama i umeren mraz, tokom dana malo i umereno oblačno. Zatim suvo i malo toplije, u jutarnjim satima ponegde slab mraz i kratkotrajna magla. Krajem perioda naoblačenje sa padavinama.

(Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker