OGLASIO SE RIK: U nedelju ponavljanje referenduma u Požarevcu i Petrovcu na Mlavi

Republička izborna komisija (RIK) usvojila je rešenje po kom će u nedelju, 23. januara biti ponovljeno glasanje na referendumu o izmenama Ustava u oblasti pravosuđa na četiri biračka mesta u Trsteniku i na po jednom biračkom mestu u Nišu, Čačku, Požarevcu, Bačkoj Topoli i Petrovcu na Mlavi.

Glasačka kutija

Članovi RIK-a su na današnjoj sednici odlučili da glasanje bude ponovljeno na onim biračkim mestima na kojima nije bilo moguće utvrditi rezultate glasanja, odnosno na kojima je poništeno glasanje na referendumu održanom 16. januara.

Na biračkim mestima na kojima će biti ponovljeno glasanje moći će da glasa 7.750 birača a Komisija je donela i odluku o određivanju oblika, izgleda, boje i sadržine glasačkog listića i kontrolnog lista za proveru ispravnosti glasačke kutije za ponovno glasanje.

RIK je odbacio više prigovora na tok glasanja na referendumu 16. januara, navodeći u obrazloženju da su prigovori neosnovani, nedozvoljeni, neblagovremeni ili da ih je podnelo neovlašćeno lice.

(Tpknews.com/Beta)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker