“TO! HAPSI, GAZI!”: Vlastodršci u Kučevu formiraju svoju lokalnu armiju!

Svi se sećaju filma Božidara Nikolića iz 1993. “Tri karte za Holivud” i lika Gavrila Milentijevića koji izgovara čuvene rečenice “Milicijo, postupi po naređenju! To! Hapsi, gazi! Napred, milicijo. Ovaj narod je neprijatelj ove države. Ovaj narod je na sve pljun’o i svega se odrek’o. Ovome narodu ništa nije sveto, ništa. To, milicijo moja, satri izdajnike sa zemljom. Hvataj, hapsi, gazi, nikog ne štedi, sve je to ista bagra, ni travka da ne ostane, ni kamen na kamenu”, reči su glumca Branislava Lečića u liku Gavrila Milentijevića.

Komunalna milicija

Uskoro bi isto moglo da se desi i u Kučevu ali u stvarnom obliku nakon izgovora kao potrebu za unapređenjem komunalnog reda i bezbednosti i odluke Opštinskog veća Opštine Kučevo da osnuje Odeljenje komunalne milicije koja će biti pod direktnom komandom načelnika komunalne milicije i načelnika Opštinske uprave Kučevo. Komunalna milicija će imati ovlašćenja da vam izda upozorenje, usmeno naređenje, legitimiše, privodi na informativne razgovore, zaustavi i pregleda lica i predmete u vozilu, privremeno oduzima predmete, može da vas snima, kazni zbog nepropisnog parkiranja, upotrebi sredstva prinude, prikuplja obaveštenja…

Na ovaj način lokalni moćnici kumovi Novica Janošević i Aleksandar Perišić će preko kuma Nikole Miloradovića v.d. načelnika Opštinske uprave Kučevo, imati svoje ljude koji će po zakonu moći da upotrebljavaju sredstva prinude, fizičku snagu, imati lisice, biber sprej i palicu. Komunalni milicajci će moći da rade i u civilu i prikupljati obaveštenja od građana, a pritom podnosiće izveštaj samo u slučaju kada budu koristili sredstva prinude, nagoveštavaju realnu opasnost da komunalci Kučeva postanu partijska vojska lokalnih moćnika, umesto da se bave bukom i zelenilom, biće stranačka policija Srpske napredne stranke u kojoj će stranačke kolege, rođaci, i komšije naći uhlebljenje. Apsurd je što zakonom nije definisao potreban broj komunalnih milicajaca tako da lokalna naprednjačka vlast može na teret građana da zapošljava onoliki broj milicajaca koliko god je potreban da čuva njihovu nakaradnu vlast.

Kako će se vršiti zapošljavanje komunalnih milicajaca, možemo samo pretpostaviti. Videli smo na delu pre nekoliko dana kada je JKP Kučevo u jednom danu bez konkursa na neodređeno vreme zaposlilo 16 radnika, među njima i Novicu Janoševića predsednika Opštinskog odbora Srpske napredne stranke Kučevo. Zakon o javnim preduzećima je nedvosmislen i on jasno ne dozvoljava zapošljavanja bez konkursa a posebno ne tako velikog broja radnika kada se zna da mnogi radnici u ovom preduzeću imaju ugovore o radu na određeno ili ugovore o privremenim i povremenim poslovima. V.d. direktor JKP Kučevo Slaviša Marijoković zarad njegovog imenovanja na mesto direktora, je grubo prekršio zakon i to se jasno vidi iz aviona. Ostaje nam da vidimo da li će se povodom nezakonitog stranačkog zapošljavanja u JKP Kučevo oglasiti javno tužilaštvo. U slučaju da tužilaštvo to ne učini, svima nama je jasan znak da više ne postoji država Srbija, njene institucije i vladavine prava i da je bezakonje, anarhija, samovolja i jednoumlje uzelo maha a da oni koji su plaćeni od strane građana da čuvaju državu i zakonitost spavaju zimskim snom.

Ostaje nam nada da odbornici Skupštine opštine Kučevo neće podržati odluku Opštinskog veća opštine Kučevo o formiranju komunalne milicije jer nam ne treba jedna ovakva institucija da kažnjava naše sugrađane koji svakodnevno imaju neke kazne. Kazne su nam pet puta veće u odnosu na pre, ljudi nemaju odakle više da plaćaju. Je l’ nam treba institucija da građanima uliva strah? Sve ovo nije dobro, pre svega zato što ovlašćenja komunalne milicije više straše ljude nego što doprinose komunalnom redu. Posebno postoje razlozi za brigu jer je veoma oskudan sistem kontrole kao što je ima prava policija, praktično nema ograničenja partijskom zapošljavanju, a odgovaraju samo načelniku kojeg imenuje vladajuća većina u Kučevu. Umesto novca koji se odvaja za zarade komunalnih milicijaca, može se uvesti grejanje u školama, izgraditi novi funkcionalni toaleti, pomoći socijalni slučejavi i porodice sa više dece, sanirati mnogobrojne rupe na putevima u ovoj opštini.

Rad odbornika do sada je podsećao na komunističke skupštine koje su birane i radile pod strogim nadzorom partije. U njih su mogli ući samo oni koji su bez razmišljanja klimali glavom. Pošto su takvi bili u većini, nije bilo opasnosti da se neko javno upita kakvog smisla ima opšte žmurenje. Plašeći se vlasti, ogromna većina pristajala je da glasa bez prava da bira. Izabrani su pristajali da budu lutke, pravdajući se da svi tako rade i da je opasno ići protiv vetra.

Odbornici Skupštine opštine Kučevo, konačno mogu pokazati da je lokalni parlament ustanovljen kako bi se ograničila ovlašćenja predsednika dr Ivana Rajčića, odnosno izvršne vlasti Opštinskog veća opštine Kučevo i da će barem jednom biti na strani onih koji su ih birali. Ne bi bilo problema u uvođenju lokalne komunalne milicije da se ne znaju stvarne namere lokalnih vlastodržaca koji su svesni da mogu ostati na vlasti samo silom i nasiljem baš onako kako su i došli na vlast. Komunalna milicija će biti ta koja će štititi vlast a kažnjavati narod zbog svakog zalepljenog plakata koji se ne sviđa vlasti, kažnjavati svakog ko je nešto rekao protiv vlasti, zabranjivati sve skupove koji su usmereni protiv vlasti, podnositi prijave zbog glasne muzike svim lokalima koji ne budu plaćali harač vlastodršcima. Sve to će plaćati građani opštine Kučevo iz ionako osiromašenih kućnih budžeta.

Predsednik opštine Kučevo Ivan Rajčić, tvrdi kako je sve ovo razvoj Kučeva i otvaranje novih radnih mesta ali ni slučajno ne pominje da ta radna mesta finansiraju svi građani opštine Kučevo i da na njih imaju pravo samo partijski poslušnici. Svi znaju u Kučevu a i šire da su sva ta novootvorena radna mesta režijska i da nemaju nikakvu perspektivu budućeg opstanka, ne računajući da je u isto vreme otkazano duplo više ugovora o radu svim neposlušnima odnosno onima koji nisu bliski vlasti.

Uz novoosnovani Parking servis i planiranu komunalnu miliciju biće potpune kontrole građana koja će vlasti omogućiti nesmetanu pljačku onoga što je još ostalo. Poučeni svetskom istorijom vrlo dobro znamo kako je prošao neko ko je 1920. da bi zaštitio svoje, a napadao tuđe partijske skupove osnovao paravojnu grupaciju koja je promenila nekoliko imena da bi se definitivno nazvala “odeljenje za juriš”

Iskustvo u dosadašnjem radu komunalne milicije u drugim gradovima i opštinama u Srbiji pokazuje da postoje znatna preklapanja nadležnosti državne policije i komunalne milicije u okviru održavanja javnog reda i u oblasti saobraćaja, ostala su nerešena i predstavljaljaju stalni izvor napetosti. Dodatnu zabunu unose i uniforme slične boje i oznaka sa onima koje nosi redovna policija, što je povećava nesigurnost građana u pogledu toga ko prema njima postupa. Najstrašnije je što će građanima biti povećan porez i ostale dadžbine kako bi se obezbedio novac za plate partijskih kadrova.

(Dopisnik tpknews.com iz Kučeva)

PROČITAJ I

25 Komentari

  1. Kosa mi se diže na glavi dok ovo pročitaj? Da li je ovo moguće, pa što zatvoriše po selima mesne kancelarije, da li je to bilo neophodno da bi nam sad još dodali njihovu armiju nad glavom. Bitange neopevane, sve radite protiv ovog naroda, sram vas bilo da vas sram bude, bagre naprednjačka.

  2. Prevarili su se! Niko nije mogao protiv naroda! Motkama ćemo da jurimo ove bitange. Šta oni misle da mi treba samo za njih da radimo.

  3. Narode zar Vam ovo ne liči na teror koji je rezultirao Bunom na dahije. Pa šta više čekamo. Da nam sveci vrgoše još neku priliku. E vala više neće. Kad vide koje smo kukavice i oni će dići ruke od nas. Zato ujedinjeni pa motke pa kom opanci a kom odbojci.

  4. Bitange su ukinule šefove mesnih zajednica kao da uštede u budžetu. Šta je sad ovo? Hoćete vojsku da pošaljete na narod? Sram da vas bude bagro naprednjacka

  5. Od kumova Janosevic, Perisic i Miloradovic se nista dobro ne ocekuje. Tu su i rodjaci Rajcic, Kecman, i Mikic. Cemu dobrom da se nadamo? Mafija ih je dovela na vlast a ne gradjani. Oni su bruka za Kucevo

  6. Gospodo radikali, prvo obezbedite proizvodna radna mesta da uposlite još ono malo radno sposobnog stanovništva dok svi ne odu na zapad. Drugo podignite penzije i plate na preko hiljadu evra. Obezbedite demokratiju u društvu da svi imamo jednaka prava. Napravite red na šalterima državnih institucija da ne stojimo u red po tri dana da bi izvadili lična dokumenta. Ima još mnogo koje šta treba uraditi pa tek onda uvesti tu vašu nakaradnu armiju. Žalosno je kazniti osobu koja ne radi nigde ili prima 12000 penziju.

  7. Po Kucevu se prica da je Aca Karatista-Milogorac prosle nedelje od dobrih i humanih ljudi dobio vaspitne mere u vidu petnaestominutnog pljeskanja po obrazima. Posle toga je ekspresno morao da napusti Kucevo. Možda Vucic i povrati veru u Naprednu stranku u Kucevu ako nastavi sa prevaspitavanjem i ostalih poput Janosevica, Mikica, Rajcica i ostalih. Mnogo su se izbezobrazili. Ne moze narod da zivi od njih. Sve to hapsi i u zatvor na dugogodisnju robiju!

  8. Perišićev radnik hotela priča po Kučevu da su njegovog gazdu prebili neki nabildovani ljudi kao vola u kupusu,izgleda došo đavo po svoje.

  9. Овако нешто постојало је у нацистичкој Немачкој и звало се СА (Sturmabteilung). Партијска паравојна и параполицијска организација за терорисање грађана. Не постоји разлог да “комунални милицајац” одузима некоме возило, да врши било какав конспиративни оперативни рад према грађанима. Чист тероризам.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker