VLAŠKI OBIČAJI: Najava za “Priveg” u Laznici, običaj kojim se poštuje kult mrtvih (VIDEO)

Tradicionalna manifestacija, druga po redu u tekućoj godini, predviđena kalendarom Turističke organizacije opštine Žagubica, biće održana u nedelju 19. februara u Laznici.

Događaj se organizuje već trinaesti put, a praćen je nizom aktivnosti očuvanja običaja iz Kulta mrtvih.

Satnicu programa najavio je rukovodilac Kulturno – umetničkog društva “Izvor” iz Laznice Zoran Tufović, koji je istakao da su najbitniji celodnevni sadržaji paljenje “Privega” – vatre, kojima se dušama umrlih prinosi svetlost i takođe namenjivanje narodnih kola po običaju i tradiciji.

Predsednik Kulturno – umetničkog društva “Izvor” Zoran Tufonić, pozvao je građane opštine Žagubica, meštane sela Laznica i šire, da dođu na manifestaciju čiji je generalni pokrovitelj opština Žagubica, a koju zajednički organizuju Turistička organizacija opštine, Mesna zajednica Laznica i Kulturno – umetničko društvo “Izvor” iz Laznice.

TPKNEWS/SO Žagubica

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker