JAVNI ČAS U ŠKOLI: Učenici vežbali prvu pomoć

Povodom obeležavanja Svetskog dana prve pomoći, u dvorištu Osnovne škole “Dositej Obradović” u Požarevcu u ponedeljak je održan javni čas za njene učenike.

Javni čas u dvorištu OŠ “Dositej Obradović”

Najpre su obučene ekipe prve pomoći Crvenog krsta, koju čine učenici Medicinske škole, izvele pokaznu vežbu u pružanju prve pomoći. Nakon toga su osnovci, učenici trećeg razreda, demonstrirali upotrebu trougle marame u skladu sa temom ovogodišnjeg obeležavanja Svetskog dana prve pomoći: „Nezgode u kući – kako postupiti i pružiti prvu pomoć“. Ova tema odnosi se na sve iznenadne i neočekivane događaje koji se mogu dogoditi kod kuće i mogu izazvati povredu ili smrt.

– Na ovaj način želeli smo da povećamo svest i dece i odraslih o mogućim opasnostima sa kojima se mogu suočiti u svom svakodnevnom okruženju, kao i jednostavnim koracima koje mogu preduzeti u tim situacijama kako bi pomogli sami sebi ili članu svoje porodice – rekao je Saša Obradović, sekretar Crvenog krsta Požarevac.

TPKNEWS/M.V.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker