VLADA SRBIJE ODLUČILA: Povećana cena mleka za građane, smanjena trgovačka marža i zabranjen izvoz

Vlada Srbije donela je na današnjoj sednici izmenjenu Uredbu o ograničenju visine cena osnovnih životnih namirnica po kojoj je cena UHT mleka od 2,8% mlečne masti u pakovanju od jednog litra povećana i iznosi 128,99 dinara. Kako je navedeno na sajtu Vlade, uredba će važiti do 30. septembra 2022. godine.

Foto: Pixabay

Takođe, pored ograničenja cene UHT mleka, ograničene su i trgovačke marže kako bi se sprečile spekulantske aktivnosti na tržištu.

Donesena je i odluka o zabrani izvoza sirovog i pasterizovanog mleka, osim za Severnu Makedoniju i Albaniju.

Podsećamo, kupce mleka ovih dana zatekla je nestašica na rafovima, a cene su dostigle i 180 dinara. Kao razlozi navedeni su smanjena proizvodnja i povećna tražnja za pasterizovanim i dugotrajnim mlekom.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker