VIŠE OD 50.000 LJUDI SKANDIRALO “VUČIĆU ODLAZI!”: Protest “Srbija protiv nasilja” završen ispred Vlade Srbije, najavljeni novi ukoliko se ne ispune zahtevi (VIDEO)

Protestni skup opozicije, “Srbija protiv nasilja”, povodom masovnih ubistava u Srbiji, održan je u Beogradu.

Foto: M. J.

Prvo su ispred Narodne skupštine pročitani zahtevi opozicije, nakon čega je krenula šetnja do Vlade Srbije. Organizatori su saopštili da se, prema policijskim procenama, na ulicama Beograda okupilo više od 50 hiljada ljudi. Protestni skupovi održani u nekoliko gradova u Srbiji.

Kako su i najavili organizatori, skup je organizovan bez govora i obraćanja a za zahteve, koji su pročitani na početku protesta, vlastima je dat rok za ispunjenje do petka, 12. maja.

Organizatori su naveli i da organizuju protest kako bi se izborili da se tragični događaji, „koji su u crno zavili društvo“ u Srbiji, nikada više ne dogode.

Prenos ste mogli da pratite i na našoj Fejsbuk stranici:

Nakon čitanja zahteva, povorka građana, u tišini, uputila se do zgrade Vlade Srbije.

“Vučiću odlazi, Vučiću odlazi!” odjekivalo je Nemanjinom u Beogradu. Masa ljudi je skandira “Vučiću odlazi!”, čime su poslali jasnu poruku predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću da je vreme da podnese ostavku.

Protest su organizovali Demokratska stranka, Narodna stranka, Zeleno levi front – Ne davimo Beograd, stranka Zajedno, Stranka slobode i pravde, Pokret slobodnih građana, Sindikat Sloga i Pokret za preokret.

ZAHTEVI PROTESTA

– Hitno zaustavljanje dalje promocije nasilja u medijima i javnom prostoru – smena Saveta REM-a, gašenje štampanih medija i tabloida koji promovišu mržnju i nasilje i kontinuirano krše novinarski kodeks, oduzimanje nacionalnih frekvencija televizijama promovišu nasilje poput Pinka i Hepi TV i hitno ukidanje programa koji promovišu nasilje, nemoral i agresiju na televizijama sa nacionalnom frekvencijom, poput rijaliti programa.

– Smena ministra unutrašnjih poslova Bratislava Gašića i direktora BIA Aleksandra Vulina; ostavka ministra prosvete je dokaz da vlast poznaje samo pritisak građana i da je neophodno istrajati dok se svi zahtevi ne ispune

– Hitno sazivanje sednice Narodne skupštine na kojoj će se razmotriti odgovornost Vlade Republike Srbije i bezbednosna situacija u zemlji kao i dugoročna rešenja koja je neophodno primeniti kako do ovakvih događaja nikada više ne bi došlo.

(Tpknews.com/Agencije/M.J.)

2 Komentari

  1. Vučić tvrdi, da je na protestu bilo najviše devet hiljada ljudi. Nekoliko puta je umanjio broj ljudi na protestu. Hajde, neka Vučić bez prisile, bez organizovanih autobusa iz cele Srbije i bez sendviča sakupi devet hiljada ljudi. Što bi rekao pokojni Sloba:”Malo morgen”.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker