KO JE OSVOJIO TITULU: Veliki broj takmičara na ciklo krosu na Srebrnom jezeru! (VIDEO)

Prvenstvo Srbije u ciklokrosu u organizaciji Biciklističkog saveza Srbije uz podršku Sportskog saveza opštine Veliko Gradište održan je u nedelju 28. januara 2018. godine na Srebrnom jezeru.

Ciklo kros je biciklistička disciplina koja se održava u zimskom periodu i kombinacija je trčanja, prelaska preko prepreka i vožnje bicikla. Veoma specifična i zahtevna disciplina koja služi da se lakše prevaziđe zimski period.

Foto: SSOVG

Na održanom trećem prvenstvo Srbije u ciklo krosu na Srebrnom jezeru kraj Velikog Gradišta, pobednici u seniorskoj konkurenciji su Jovana Crnogorac, takmičarka BK iz Novog Sada i Aleksandar Roman, vozač beogradskog Partizana.

Upravo je ova trka bila šlag na torti trećeg u nizu Prvenstva koje se održava pod okriljem BSS i Opštine Veliko Gradište. Srpska reprezentativka u MTB Jovana Crnpgorac stigla je ispred drugoplasirane Ivane Kostić iz Naisusa, odnosno Maje Savić (Dubl) koja je zauzela treće mesto.

Kod seniora pobednik je Aleksandar Roman, ispred Dušana Veselinovića i treće plasiranog Andreja Galovića. Sva tri ova vozača brane dres Partizana.

Trka se vozila po pravilima UCI i BSS i datim propozicijama, a orgaizatori su obezbedili medalje za tri prvoplasirana takmičara u svakoj kategoriji. Njima su medalje podelili predsednik opštine Veliko Gradište Dragan Milić i direktor JU ,,Sportski centar’’,Saša Branković.

Juniorke Jednote, neprikosnoveni trojac Radovanović-Jovanović-Đačanin i juče je dominirao, kod juniora Kozoderović, Praštalo i Kolašinac rešili su trku kao najbolji.

U mlađim kategorijama, već po tradiciji strašna borba uz veliki odziv vodila se između Borca iz Čačka, Avalskog Sokola, valjevske Bobe, Partizana, Trnave, Radničkog i Ciklomanije iz Kragujevca, S tima iz Sombora…
Jovana Crnogorac, odlično je vozila na Srebrnom jezeru, na startu nove takmičarske godine:

– S obzirom da je sezona tek na početku i da mi predstoje još jedne pripreme ali i prve trke, ovo mi je došlo kao dobar trening. Staza je meni potpuno nova, ali nije bilo problema. Od starta sam bila defanzivna sve do prve krivine kada sam preuzela stvar u svoje ruke i vozila do kraja sama sa prednošću od nekoliko minuta. Trka je trajala svega 30 minuta tih pet krugova. Sve u svemu, zadovoljna sam, organizacija je bila na najvišem nivou. Najviše me je oduševila trka mlađih kategorija gde je broj takmičara bio vidno veći nego inače. To me raduje, jer sigurno vodi ka svetlijoj budućnosti našeg sporta – iskreno će pobednica Jovana Crnogorac.

Foto: TOVG

Posle trke i oficijelnog dela-proglašenja najboljih, upriličen je svečani ručak kao i skupština Biciklističkog saveza Srbije.

REZULTATI

Poletarci: 1. Miloš Živković (Jednota Šid), 2. Branislav Goločevac (Avalski Soko), 3. Matija Peković (Borac Čačak)

Poletarke: 1. Sonja Božinović (Jednota Šid), 2. Dunja Čobanović (Jednota Šid), 3. Marija Pavlović (Policajac)

Mlađe kadetkinje: 1. Gala Ratković (Boba Valjevo), 2. Jana Todorović (Šid), 3. Katarina Marinac (Elit Novi sad)

Mlađi kadeti: 1. Lazar Stekić (Partizan), 2. Mihajlo Stolić (S tim Sombor), 3. Boško Velikić (Borac Čačak)

Kadetkinje: 1. Marija Tancik (Jednota Šid), 2. Sara Janković (Radnički Kg), 3. Vanja Milić (Avalski Soko)

Kadeti: 1. Nermin Ćatović (Trnava Novi Pazar), 2. Jovan Divnić (Partizan), 3. David Luković (Metalac Kraljevo)

Juniorke: 1. Jovana Radovanović (Jednota Šid), 2. Jovana Jovanović (Jednota Šid), 3. Emilija Đačanin (Jednota Šid)

Juniori: 1. Aleksa Kozoderović (Stim Sombor), 2. Nikola Praštalo (Ciklomanija Kg), 3. Admir Kolašinac (Partizan)

Seniorke: 1. Jovana Crnogorac (Novi Sad), 2. Ivana Kostić (Naisus 018 Niš), 3. Maja Savić (Dubl)

Seniori: 1. Aleksandar Roman, 2. Dušan Veselinović, 3. Andrej Galović (svi iz Partizana)jh

Mastersi: 1. Marko Ćurčić (Progresiv), 2. Marko Grozdanić (Velo NS), 3. Igor Dragoslavić (RIS sajkl)

Ovaj događaj je privukao veliki broj ljubitelja sporta, a posetioci su uživali u atraktivnom nadmetanju biciklista.

(TPKNEWS/BS Srbije)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker