STALNA IZLOŽBA: „Velikani srpskog pozorišta“ u Rabrovu

U Domu kulture u Rabrovu kod Kučeva, rodnom selu čuvene glumice Žanke Stokić, postavljena je stalna izložba „Velikani srpskog pozorišta“, sa portretima poznatih glumaca.

Portret Zorana Radmilovića

Autori portreta odabrani su putem javnog konkursa koje je objavilo Udruženje građana “Žanka Stokić”. Od pristiglih 96 radova, Ljiljana Jović, diplomirani istoričar umetnosti i Bojan Veljković, master primenjeni umetnik, odabrali su 44.

Odluka o formiranju stalne izložbene postavke doneta je kako bi se na jednom mestu objedinili velikani pozorišne scene, kojima je pripadala i čuvena Žanka, rodom iz Rabrova, u kojem se od 2002.godine održavaju Pozorišne svečanosti “Žanki u čast”.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker