UŽAS NA BEČKOM AERODROMU: Bacila bebu u kantu za đubre, da ne bi propustila let!

Čistači su u toaletu na bečkom aerodromu pronašli novorođenče u kanti za đubre, saopštila je austrijska policija.

bec-beba-bacena-preminula

Portparol policije Rajmund Švaingerlener rekao je da je beba odmah prebačena u bolnicu, ali da lekari nisu uspeli da je spasu i da je ubrzo preminula.

Lokalni mediji navode da je novorođenče pronađeno u tranzitnom delu aerodroma, kao i da je bilo umotano u plastičnu kesu. Osoblje aerodroma čulo je plač bebe iz kante za đubre u aerodromskom toaletu, i odmah obavestilo policiju i hitnu pomoć.

Lekari su zatekli bebu koja nije davala znake života i počeli su hitnu reanimaciju. Beba je intubirana i uspeli su da je stabilizuju i prebace je u bečku bolnicu. Tamo su lekari nastavili borbu za njen život ali bez uspeha, beba je umrla u bolnici. Lekari su saopštili da je uzrok smrti taj što je dugo bila bez kiseonika.

Policija se dala u poteru za majkom i ubrzo je pronašla dvadesetsedmogodišnju državljanku Nigerije, kako spava na stolici.  Utvrđeno je da je putovala iz Belorusije, i preko Beča letela za SAD.

Na pitanje zašto je ostavila dete rekla je da je mislila da je dete mrtvorođeno jer se danima nije pomeralo u stomaku, a nije htela da propusti let za Ameriku. Ona je takođe prebačena u bolnicu gde su joj predali bebu koja je ubrzo umrla u njenom naručju.

TPKNEWS/Agencije

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker