“Belova štafeta” stigla u Veliko Gradište (VIDEO)

Kao i većina akcija koju organizuju fanovi predsedničkog kandidata koji je iznenadio sve, i ova je počela kao komentar u Fejsbuk grupi gde botićoze entuzijastično razmenjuju poruke podrške “precedniku Belom”.

Štafete pamte čak i oni, rođeni deceniju posle smrti čoveka koji je jedan od Belovih uzora – Josipa Broza Tita. Tito je svake godine za rođendan na sletu za Dan mladosti, 25. maja, dobijao štafetu koja je proputovala celu Jugu. Nosili su je pioniri, omladinci, radnici samoupravljači, presrećni što će biti deo slavlja za tada najvećeg sina svih naroda i narodnosti.

I Tito je, kao i Beli, voleo da nosi belo odelo i da se druži sa svojim narodom. Botićoze su se, za razliku od Titoza, sami organizovali i pokrenuli sopstvene štafete, od belih garnišni, sa četiri strane Srbije.

Istočna štafeta krenula je juče iz dubina Lazarove pećine kod Bora.

Štafetu iz rudnika potom su dočekali Negotinci:

Momci iz Negotina su se po noći sa štafetom uputili za Majdanpek:

A tamo ih je dočekala baka Razumenka (koja tvrdi da je baba Ljubiši Preletačeviću Belom) i svima pogledala u pasulj:

Istočna štafeta je danas iz Majdanpeka nastavila put ka Velikom Gradištu, i to trnovitim, šumskim putem.

Posle dužeg putovanja, Belovu štafetu oko 16:30 časova, dočekali su gradištanci u gradskom parku, gde su je preuzeli od bake Razumenke:

Nakon toga momci izz Velikog Gradišta uputili su se sa štafetom za Požarevac:

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker