Opština Žagubica spremno dočekuje sneg

Javno – Komunalnom preduzeću ” Belosavac “ Žagubica i ove godine je po odluci Skupštine opštine Žagubica povereno zimsko održavanje lokalnih puteva i ulica na teritoriji opštine, dok regionalne putne pravce održava preduzeće „Štrabag“ iz Zaječara.

Screenshot: Youtube

Po rečima Gorana Pankalujića, šefa operative opštinskog Javno – Komunalnom preduzeća, od prvih padavina pa do današnjeg dana nije bilo problema na putevima u opštini, a ukupna dužina koja im je poverena na održavanje iznosi oko 70 kilometara.

Pakalujić je takođe obavestio meštane i predstavnike Saveta Mesnih zajednica, da je materijal koji se nalazi na usponima pored lokalnih puteva na kritičnim deonicama raspoloživ i da se u slučaju potrebe i obilnijih padavina , može baciti na put, dok na predviđene deonice ne stigne zimska služba.

U Javnom preduzeću za planiranje i upravljanje projektima opštine Žagubica ,koje kao upravljač na putevima u opštini vrši nadzor nad izvođačima zimske službe, kažu da na lageru ima oko 300 tona rizle i oko 20 tona soli, a s obzirom da je optimalna raspoloživa količina rizle za sezonu oko 450 tona, po potrebi , u zavisnosti od vremenskih uslova, uslediće nabavka neophodnog repromaterjala, kako bi bezbednost na putevima, bila adekvatna.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker