FILMSKI FESTIVAL: U nedelju počinje 10. “Silafest“ u Velikom Gradištu

U Velikom Gradištu, od 26. do 31. avgusta, održaće se 10. Filmski festival “Silafest“, uz niz sjajnih filmskih ostvarenja kao i dobre zabave uz festivalski program.

Silafest je deo lanca filmskih festivala CIFFT koji pod patronatom Svetske turističke organizacije – UNWTO. CIFFT okuplja najbolje festivale ove vrste filmova u svetu Njujork, Los Anđeles, Varšava, Berlin, Kan, Porto, Beč, Istanbul…

Ova jedinstvena ekološko-turistička manifestacija na našim prostorima, okupiće desetine, režisera, producenata i drugih tvoraca turističkih i ekoloških filmova iz čitavog sveta koji su se našli u užem izboru za festivalske nagrade. Naime, od 180 pristiglih filmova selekciona komisija je odlučila da žiriju i festivalskoj publici prikaže 72 najboljih ostvarenja.

Izuzetan značaj ovogodišnjem festivalu daće i engleski filmski stvaralac Artur Kolin (Arthur Colin) koji je ujedno i predsednik žirija. Artur je sa svojom suprugom Sarom radio sa najvećim svetskim imenima – od Kjubrika, preko Dejvida Lina do Ridlija Skota. Osnivač je i vlasnik čuvene kompanije za filmske efekte “Dream factory”. Šest filmova na kojima je radio je nominovano ili dobilo Oskara. Pored Artura Kolina, žiri ovogodišnjeg festivala sačinjavaju i druga izuzetna imena svetskog filma.

Projekcije će biti održane u gradskom parku na obali Dunava, na Srebrnom jezeru i karavan-saraju Ramske tvrđave, sa početkom u 20,00 časova, u koliko je predviđeno i svečano otvaranje i početak finalne večeri Festivala.

Direktni pokrovitelji “Silafesta“ su opština Veliko Gradište, Ministarstvo trgovine, turizma i telekomunikacija, Turistička organizacija Srbije, Visoka turistička škola strukovnih studija iz Beograda, Turistička organizacija Veliko Gradište i mnogi drugi.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker