UPOZORENJE RHMZ-a: Moguće nepogode u Braničevskom okrugu do 3. septembra

U petak i subotu posle podne, uveče i tokom noći u Braničevskom okrugu se lokalno očekuju kratkotrajne vremenske nepogode u vidu intenzivnijih pljuskova sa grmljavinom, gradom, jakim i olujnim vetrom.

Kako je saopšteno, u petak i subotu posle podne, uveče i tokom noći, lokalno se očekuju kratkotrajne vremenske nepogode u vidu intenzivnijih pljuskova sa grmljavinom, gradom, jakim i olujnim vetrom, češćim u subotu, a moguća je i lokalna pojava sugradice i grada.

Vetar će biti slab i umeren, zapadni i severozapadni, u zoni pljuskova pojačan.

Jutarnja temperatura od 09 do 21 stepen Celzijusa u košavskom području, najviša dnevna od 30 do 34 stepena.

U Velikom Gradištu se za sutra najavljuje pretežno sunčano i toplo, kasnije posle podne i uveče uz promenljivu oblačnost očekuju se lokalni pljuskovi sa grmljavinom. Vetar slab i umeren, severozapadni.

Jutarnja temperatura biće oko 21, a najviša dnevna oko 33 stepena.

Prema izgledima vremena u narednih sedam dana, u subotu pre podne biće suvo i uglavnom sunčano, posle podne, uveče i tokom noći biće promenljivo oblačno i nestabilno, sa pljuskovima, grmljavinom i lokalnom pojavom vremenskih nepogoda u vidu intenzivnijih padavina, grada i olujnog vetra.

U nedelju i ponedeljak biće promenljivo oblačno i hladnije, sa kišom i pljuskovima sa grmljavinom.

U ponedeljak posle podne prestanak padavina i delimično razvedravanje.

Zatim promenljivo oblačno i uglavnom suvo, samo je ponegde moguća kratkotrajna kiša ili pljusak, uglavnom u sredu.

Maksimalna temperatura biće oko ili malo ispod proseka za početak septembra, u većini mesta od 20 do 24 stepena Celzijusa.

TPKNEWS

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker