SPORAZUMNE PRESUDE: Zatvorske kazne batinašima iz Golupca zbog tuče u kafiću „City“

S obzirom da ovaj dvojac batinaša iz Golupca nisu ranije bili osuđivani, njima su izrečene blage kazne.

Foto: Google maps

Na osnovu sporazuma o priznanju krivice, a na predlog osnovnog javnog tužioca, Osnovni sud u Velikom Gradištu osudio je Petra Miladinovića (22) iz Golupca na 6 meseci kućnog zatvora zbog nanošenja teških telesnih povreda, dok je Stefan Ljujić (24) iz Golupca osuđen na godinu dana zatvora, uslovno na 3 godine, zbog nasilničkog ponašanja i nanošenja lakih telesnih povreda.

Izrečene kazne su blage, jer njih dvojica nisu ranije bili osuđivani.

Do tuče je došlo 4. oktobra ove godine oko pola 1, u kafiću „City“ u Golupcu. Posle verbalnog sukoba. Petar je napao Nemanju Stojanovića (24) iz Beograda, počeo je da ga udara pesnicama po glavi i telu, a kad je ovaj pao, udario ga je još nekoliko puta pesnicom. Time mu je naneo teške povrede u vidu frakture baze nosa.

Nemanja se nakon dobijenih batina udaljio iz kafića „City“ i kasnije našao svoje drugove Vlastimira Stepića (23) iz Požarevca i Dragomira Novakovića (22) iz Beograda.

Nemanja je svojim drugovima rekao da je kod kafića izgubio naočare, pa su oni otišli da ih traže. Tu ih je dočekao Stefan i staklenom flašom udario Stepića, a zatim i njegovog druga, nanevši im lake telesne povrede. Stefan je zatim krenuo autom i usput sreo Miloša Pacića iz naselja Vinci, uzeo dršku od metle i udario ga njome više puta.

Nasilnici su ubrzo uhapšeni i određeno im je zadržavanje od 48 časova. Oštećeni u ovim incidentima upućeni su na parnicu radi naplate nadoknade zbog zadobijenih povreda.

M.V.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker