AMSS UPOZORAVA: Prestao sneg, oprez zbog olujnog vetra i poledice

Snežne padavine su prestale, više nema opasnosti od formiranja novog snežnog pokrivača, ali povremno jak vetar stvara snežne nanose što dodatno otežava rad putara i čišćenje puteva, saopštio je Auto-moto savez Srbije.

Povremeno olujni udari vetra najjači su na prevojima Timočke i Negotinske krajine, na području Velikog Gradišta, u Podunavlju, Južnom Banatu i na širem području Beograda.

Sve vlažne deonice se tokom noći i jutra vrlo lako pretvore u led, zbog čega AMSS vozačima savetuje dodatnu opreznost za vreme vožnje, na većem odstojanju i sa uvek dodatno smanjenom brzinom na mostovima i nadvožnjacima.

Deonice na kojima ima snega su Mionica – Brežđe – Divčibare – Kaona; Vlasinsko Jezero – granica Srbija-Bugarska; Jošanička Banja – Kopaonik; granica PZP Požega/Ivanjica- Ivanjica – Granica PZP Ivanjica/Novi Pazar (Javor); Majdevo (jezero Ćelije) – Ravni – Jankova klisura (Lovačka kuća) – Blace. Na tim deonicama je kolovoz vlažan i snega ima do pet centimetara.

Neprohodan je putni pravac trećeg prioriteta/C kategorije održavanja – granica PZP Ivanjica/Novi Pazar – Odvraćenica – Preko Brdo.

Prilazi zimskim turističkim centrima su prohodni.

Na naplatnim rampama u Srbiji nema zadržavanja. Kamioni na teretnim prelazima čekaju od osam do sat vremena. Na Batrovcima se čeka osam sati, a Horgošu tri sata, na Kelebiji dva sata, a na Sremskoj Rači sat vremena.

(Tpknews.com/Tanjug)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button
Close
Close

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker
%d bloggers like this: