UMALO TRAGEDIJA U SMEDEREVU: Vagoni s gasom iskliznuli iz šina u samom centru grada (VIDEO)

Na teretnoj pruzi kod teniskih terena na Dunavskom keju u samom centru Smedereva, danas je iskočio deo kompozicije teretnog voza koji je prevozio cisterne s gasom, a na licu mesta trenutno je vatrogasna ekipa.

Foto: Facebook/Televizija Smederevo

Cisterna sa tečnim naftnim gasom pre oko sat vremena iskliznula je iz šina, a Nikola Krstić iz pokreta „Tvrđava“ ističe da se trenutno u centru grada nalazi „tempirana bomba“.

On se zapitao da li je potrebno da se desi tragedija da bi neko od nadležnih reagovao na to što cisterne prolaze nelegalnim putem do skladišta za koje, kako tvrdi, postoje osnovane sumnje da je takođe izgrađeno nelegalno. Inače, cisterne se uz centralno gradsko šetalište transportuju ka regionalnom gasnom terminalu na Dunavu.

Vozač koji je prevozio tečni naftni gas odbio je da udruženju “Tvrđava” da bilo kakve informacije o tome šta se dogodilo.

Ovo nije prvi incident, odnosno iskliznuće iz šina. Pre nekoliko godina, cisterna je iskliznula nedaleko od dečjeg igrališta na Dunavskom keju.

Kako je potvrđeno za portal Nova.rs, vatrogasci su trentuno na licu mesta, odakle su evakuisali prisutne građane.

Regionalni terminal za tečni naftni gas, oko kojeg se jedno vreme u javnosti vodila polemika o njegovoj izgradnji, otvorila je slovenačka kompanija Petrol 2014. godine. Sama investicija iznosila je pet miliona evra.

(Tpknews.com/Nova)

PROČITAJ I

Jedan komentar

  1. To je industriski kolosek brzina je 10km/h kolosek jeste los ali nije uopste tako dramaticno gas ne moze da eksplodira ni da iscuri drugo gas se vozi u staru zelezaru za privatnu firmu raspitajte se ciju a radi i intermehanika firma koja rmontuje bas cisterne vagone a zelvoz su upropastili zato im sad cisterne idu kroz park…
    Sve u svemu kao zeleznicar tu vagoni ispadaju konstantno i ovo nije opasno ali opasno je sto doticna firma “popravlja” vagone i tako neispravni tamo gde je veca brzina mogu napraviti tesku havariju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker