“DESANT” NA KOVIN: Srpski i amerilčki padobranci zajedno u akciji (VIDEO)

Vreme je koliko-toliko uslišilo molbe oko 120 američkih i srpskih padobranaca koji su nakon tri dana vežbe simboličnog naziva “Zima 2017” konačno skočili iz aviona C-130 “Herkules” iznad Kovina.

Foto: Ministarstvo odbrane Srbije

Pored jučerašnjeg leta pripadnici Specijalne brigade vojske Srbije i 173. padobranske brigade Evropske komande Oružanih snaga SAD imaće danas još jedan skok iznad aerodroma u Lisičijem jarku kome će, između ostalih, prisustvovati i američki ambasador Kajl Skot, predsednik Srbije Aleksandar Vučić i ministar odbrane Aleksandar Vulin povodom Dana visokih zvanica.

Inače, vežba “Zima 2017” održava se na inicijativu Vlade Srbije od 13. do 17. novebmbra tokom kojih su padobranci imali i pripreme na zemlji u kasarni “Narodni heroj Stevica Jovanović” u Pančevu, a trebalo je još preključe da skaču u Kovinu da su to vremenski uslovi dozvolili.

TPKNEWS/M.L.

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker