Ukinuta železnička linija Požarevac – Beograd

Građani Požarevca i svi oni koji, po ceni znatno nižoj od autobuske karte, žele da putuju vozom iz Beograda, za to neće skoro imati priliku pošto je novim železničkim redom vožnje ukinuta putnička železnička linija Požarevac – Beograd.

Inače, po novom železničkom voznom redu vožnje, iz Požarevca saobraćaja šest vozova za Smederevo i jedan za Malu Krsnu. Pruga Mala Krsna – Jajinci – Beograd je u planu za rekonstrukciju iz zajma Evropske banke za obnovu i razvoj.

Rekonstrukcija ove pruge, dužine 75,9 kilometara, trebalo bi da počne u 2017. godini. Kako je u januaru rekao tadašnji generalni direktor “Infrastruktura Železnica Srbije” Dušan Garibović, kineska firma CECC dala je najpovoljniju ponudu na tenderu EBRD-a za rekonstrukciju ove pruge. Sadašnji red vožnje ostaje na snazi do 8. decembra 2018. godine.

TPKKNEWS/Danas

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker