VUČIĆ U ODBRANI KOLUVIJE: Imao je samo 1 tonu marihuane, zašto da bude u zatvoru?

Najbolji student pravnog fakulteta uspešno je na nacionalnoj frekvenciji odbranio ugled i čast Predraga Koluvije, prvooptuženog u slučaju Jovanjica, vlasnika najveće farme marihuane u Evropi.

Screenshot

Koluvija je posle dve godine u pritvoru nedavno, uz nanogicu, pušten da se brani sa slobode, a njegov advokat Vladimir Đukanović iskoristio je priliku da ga intervjuiše pruživši anesteziranoj javnosti dokaze i uverenja kako je njegov klijent apsolutno nevin.

Predsednik Srbije je posle rušilačkih fantoma i kompletnih idiota iz Savamale, kao i Zorana Babića, Bratislava Gašića, Zvonka Veselinovića i Milana Radoičića, Dragana Markovića Palme, ali i svog rođenog brata Andreja, ovoga puta na uspešan način dokazao nevinost i stao u zaštitu Predraga Koluvije. Na osnovu prethodnih slučajeva koji su aferama protresli srpsku javnost može se vrlo jasno zaključiti da Koluvija više nema o čemu da brine i da će njegov slučaj biti završen u njegovu korist u najskorijem roku i da će uživati u imaginarnoj slobodi kao i svi drugi građani koji žive u ovoj prikazi od pravne države.

Vučićeva argumentacija se svodi da je vrlo čudno kako je Predrag Koluvija proveo pune dve godine u pritvoru zbog marihuane koja je u dosta zemalja okruženja, Evrope i sveta legalizovana ili makar dekriminalizovana. Zaboravio je da spomene Vučić koliko je života zatvorom uništeno zbog posedovanja nekoliko grama, a ne nekoliko tona ove opojne biljke koliko je Koluvija pripremao za domaće i inostrano tržište.

Vučić postaje vodeće lice u kampanji legalizacije marihuane i niko se od uživalaca ovome nije nadao ni u najluđim snovima do pre samo nekoliko meseci. Ministar policije Aleksandar Vulin nedavno je i sam zapretio konzumentima da će odgovarati i ići u zatvor koliko god je najduže moguće, na isti način kako pred zakonom odgovaraju dileri koji od prodaje marihuane zarađuju na crnom tržištu.

Šizofrena atmosfera u društvu i jasno nepostojanje pravne države i ovoga puta obija nam se o glavu kroz tumačenje čoveka koji nema nikakva zakonska ovlašćenja da uopšte navodi sudove i javnost ko je u ovom slučaju kriv, a ko nevin. Stav Aleksandra Vučića važniji je od bilo kakvog stava Vrhovnog kasacionog suda o kojem razglabaju advokati već nekoliko nedelja i zbog čega se nalaze na ulicama u sudarima sa kordonima.

– Ako pogledate, ima tu nekoliko veoma interesantnih stvari. Neću da ulazim u detalje zato što nikad sa sigurnošću ne mogu da kažem da li je nešto tačno ili nije. Prvo, taj čovek je proveo dve godine u pritvoru, ne postoji sličan slučaj da je čovek za takvo krivično delo bio dve godine u pritvoru, a da se pritom vodi hajka zašto nije i dalje u pritvoru. Vrlo čudno složićete se jer on nije ubio nikoga, nije imao 10 tona kokaina ili nešto slično, već, koliko sam razumeo, tonu marihuane, koliko pola okruženja, Nemci i ostali su legalizovali. Što on takođe negira da je imao uopšte. Ali dve godine da provedete u pritvoru zbog nečega takvog, očigledno se neko plašio onoga što bi moglo da se čuje. Ko su ti ljudi to ćemo da vidimo – svalio je predsednik krivicu na NN osobe i napravio uvertiru za rešavanje slučaja u korist krivooptuženog Koluvije i na posletku za legalizaciju marihuane i same Jovanjice.

Koluvija je u svom intervjuu Đukanoviću govorio da mu je nuđeno od strane bliskog okruženja tadašnjeg ministra policije, a sada vojske, Nebojše Stefanovića, da lažno za Jovanjicu optuži brata predsednika države Andreja Vučića. U javnosti se godinama provlače informacije da su Stefanović i Andrej Vučić na ratnoj nozi zbog konkurentnog poslovanja koje se dešava ispod radara javnosti. Na sve to, Vučić je celu priču uvrstio i interes stranog faktora.

– Taj čovek je govorio o imenima i prezimenima onih koji su mu nudili slobodu za to da lažno optuži i moga brata i mnoge ljude, važno je da policija i nadležni organi ispitaju te ljude, jer cela priča je veoma čudna. Vi vidite paniku u određenim krugovima i kod tajkunskih medija, a i kod samih tajkuna. Odjednom je strašna panika šta li će da kaže. I sad je glavni napad na Vladu Đukanovića što mu je stavio mikrofon. I to oni koji bi i vas i mene strpali u logor. Postavite sebi pitanje zašto oni to pitaju? Sad ću da vam objasnim. Zato što je velika panika. Ako vi de facto dve godine vodite kampanju da smo mi vlasnici nekakve plantaže droge i neskriveno lažete, a onda vam se sve to sruši kao kula od karata jer izađe čovek i kaže ja sam spreman da idem na poligraf, odgovorim svakom u lice i dam ime, onoga koji mi je nudio da lažno optužim Andreja Vučića i onda objasni kako je to išlo. A ja znam kakve su bile veze gospodina Milenkovića sa pojedinim licima u MUP i tako dalje, imam određena saznanja… Mnogo toga tu ima interesantnog i u vezi sa stranim faktorom, očekujem da policija sve to ispita – kazao je predsednik u direktnom uključenju iz Dubaija.

Sumnja tumač i krojač pravde Srbije da lično Stefanović stoji iza, kako tvrdi, lažnih optužbi na račun njegov rođenog brata.

– Nemam problem sa tim da budu ispitani svi i pošto sam video Aleksandrovu izjavu, ne mislim ja da će Stefanoviću biti problem da se pojavi da odgovara na to, jer lično bih bio iznenađen da je on u to bio umešan. Ali ne odbacujem nijednog sekunda potrebu da svako bude ispitan, mislim da su to neki krupniji i veći igrači vodili u samom MUP, ali to je imalo mnogo veći cilj za razbijanjem zemlje. Jer, ja sam se od početka pitao šta je ovo, kakve su ovo gluposti? Mi uhapsili ljude, nemam pojma o čemu je reč, nikad ga nisam video – ispričao je Vučić.

Vučić tvrdi da je i inspektor Milenković, koji je poveo slućaj Jovanjica, demantovao da je nakon hapšenja Koluvija prvo telefonom pozvao njegovog brata Andreja Vučića.

– A neko je to javio Miroslavu Aleksiću. Koluvija kaže ko je to javljao, pa će biti zanimljivo da čujemo ko je to javljao. Samo da znate oni su već izgubili na sudu i Aleksić i ostali, samo što o tome ćute, neće da vas obaveste. Uskoro će da plaćaju odštete i sve drugo. I zato je tako velika panika. Kad lažete nešto tako krupno. Biće veoma interesantno, za mene je istina važnija od forme – naveo je predsednik Srbije.

Bilo bi zanimljivo da se narod u masovnom broju skupi na ulici, da svi do jednog sa sobom ponesu marihuanu i svako zapali makar po jedan džoint jer je apsurdno da imamo zakone koji zabranjuju njenu upotrebu jer su je regionalne države i, kako predsednik navodi, Nemačka već legalizovali.

Na ovaj način Aleksandar Vulin mogao bi samo da izađe na televiziju i javno se osramoti jer sve njegove pretnje i oštra retorika padaju direktno u vodu nakon ‘Vučićeve odbrane’.

Neko nema tu sreću da se za njegov slučaj lično zainteresuje predsednik države, jer prosto nema nikakav interes ako se ne tiče njega ili članova njegove porodice. U slučaju Miloša Matejića iz Smedereva koji je odlučio da sam pravi ulje od kanabisa kako bi se lakše izborio sa anskioznošću i depresijom nije bilo ni približno ovoliko sluha niti razumevanja. Njemu je nađeno 11 biljaka u stanu, a za to je dobio tri godine robije, dok je Koluvija imao čitavu farmu sa hiljadama stabljika i on je postao mezimac vlasti i sredstvo za politički obračun.

Primer Miloša Matejića nije usamljen, hiljade ljudi je imalo problema sa zakonom zbog 0,05 grama, a možete zamisliti da su na svoju ruku zasadili plantažu pod staklenikom, na kojoj su uslikani visoki državni funkcioneri i volonterski radnici poput Aleksandra Vulina.

Možemo očekivati i skorije otvaranje ‘coffee shopova’ u Beogradu i ostalim gradovima, a budite slobodni da sami pogodite ko će dobiti dozvolu za rad i zašto bez jedne članske knjižice nećete moći da budete ni među poštenim kandidatima.

Poljoprivreda nam je i onako razorena, povrtarske kulture nemaju održivu cenu, ali zato će srpski seljak ponovo zasaditi korov kojem ne treba nikakva posebna nega. Kad nam sela zasmrde na vutru eto masovnog povratka na selo.

Uskoro, kako se očekuje, naš će tigar malo da se opusti i olabavi te ćemo biti najjači naduvani ekonomski tigar u Evropi. Polako dolazi vreme kada završava prirodni životni ciklus glasačima SNS-a za koje marihuana predstavlja čist satanizam, a valja pribaviti nove glasače koje će se umesto bensedinima i litrom vinjaka anestezirati jednom domaćom ‘buxnom’ koju je odobrio lično predsednik i na čijoj će rizli jasno pisati made in Jovanica.

Može li sve biti apsurdnije pitamo se decenijama, ali ova država je i zvanično promenila ime u LETEĆI CIRKUS ALEKSANDRA VUČIĆA.

PROČITAJ I

3 Komentari

  1. Bravo za Vučića. Navali narode na sadnju marihuanu, batalite žito i kukuruz ovo se više isplati a Vučić Vam garantuje da nećete odgovarati. Kad može AV može i narod.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker