PANIKA U ITALIJI: Fudeksov autobus pun putnika iz Srbije probio blokadu i stigao u Trst

“Italijanska vlada odlučila je da zatvori granice prema zemljama istočne Evrope zbog epidemioloških podataka, ali moramo učiniti više. Ukupno 30 ljudi vratilo se iz Srbije za 48 sati. To pokazuje da Italija treba da pojača kontrolu na granicama”, izjavio je De Luka, prenose lokalni mediji.

Guverner Kampanije istakao je da Italija ne sme da dozvoli uvezene slučajeve zaraženih kovidom-19, ali da “nije moguće proganjati svakog migranta ili osobu koja stigne iz istočne Evrope”, zbog čega traži strožu kontrolu granica.

Prema navodima medija iz Trsta, gde su Srbi najbrojnija manjinska zajednica, jedan autobus iz Beograda sa 52 osobe stigao je u taj grad na severu Italije u petak ujutru, 17. jula, dan posle nakon što je uvedena zabrana dolaska iz Srbije u Italiju.

“Čini se da zabrana isključuje kopneni prevoz autobusima”, navodi portal Triesteprima.It.

Dodaje, pozivajući se na izveštaj tršćanske televizije Telequattro, da putnicima autobusa “niko nije tražio dokumentaciju, niti im je merena temperatura”.

Ministar zdravlja Italije Roberto Speranca potpisao je u četvrtak, 16. jula uredbu kojom se uvodi zabrana ulaska na teritoriju Italije osobama koje su u poslednjih 14 dana boravile u Srbiji, Crnoj Gori i tzv. Kosovu, koja će biti na snazi do 31. jula.

Italija je prethodno zabranila dolaske iz 13 zemalja, među kojima su Bosna i Hercegovina i Severna Makedonija.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker