NIJE ZDRAVSTVENO BEZBEDNA: U Kurjaču voda iz seoskog vodovoda zabranjena za piće i pripremu hrane

Voda iz seoskog vodovoda u naselju Kurjače kod Velikog Gradišta zabranjena je za piće i pripremu hrane, jer nije zdravstveno bezbedna.

Ilustracija

Prema rezultatima analiza koje je sproveo Zavod za javno zdravlje Požarevac, u vodi su pronađene koliformne bakterije, zbog čega je proglašena njena mikribiološka neispravnost, i zbog toga voda iz vodovoda u naselju Kurjače ne peporučuje se za piće i pripremu namirnica.

Zabrana će trajati sve dok dok se analizama ne dokaže zdravstvena bezbednost vode i ne obezbedi stručno mišljenje ovlašćene ustanove da se voda može koristiti za piće.

(Tpknews.com)

Jedan komentar

  1. Kada bi opstina Gradiste ulagala u seoske vodovode bar pola koliko zamenik krivolovac ulaze u direktorku turizma i koliko zajedno se vozikaju i placaju kafanske racune drzavnim parama, svi seoski vodovodi bili bi zdravstveno ispravni. Pa sta je ne odvede kuci mozda bi neki dan nesto i skuvala kuci. Ovako sve pare u provod i bahanalije daju.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker