POLA EVROPE POD SNEGOM: Nezapamćene temperature ove zime odnele blizu 70 života!

Dok se istočna Evropa i danas bori sa obilnim snežnim padavinama i niskim temperaturama, vlasti evakuišu zaglavljeno stanovništvo, a najugroženiji su beskućnici i migranti.

Nevreme je mnoge ostavilo bez struje, a mnoge je primoralo i da odlože putovanja, prenosi AP.

Najnoviji hladni talas do sada je odneo najmanje 66 života, a u nekim delovima su zabeležene najniže temperature posle više decenija.

U Poljskoj, koja je najpogođenija, danas su prijavljena još dva smrtna slučaja, dok se snežno nevreme širi na mnoge zemlje u regionu.

Istovremeno, grčka mornarica poslala je brod na ostrvo Lezbos kako bi obezbedila sklonište za oko 500 izbeglica i migranata, pošto je lekarsko udruženje na tom ostrvu saopštilo da su uslovi u glavnom tamošnjem kampu “nehumani” pri čemu su migranti u šatorima izloženi izuzetno niskim temperaturama.

Delove severne i istočne Bugarske paralisali su snežni smetovi koji su blokirali puteve i ostavili 117 gradova i sela bez struje, a glavni autoput koji povezuje Sofiju sa crnomorskom lukom Burgas je zatvoren.

Bugarski vojnici teškim mašinama raščišćavaju glavne puteve, spasavaju zaglavljene ljude i snabdevaju udaljena sela hranom i vodom.

Sneg je blokirao puteve ka mnogim naseljima i u južnoj Albaniji, gde je dosad od zime preminulo pet osoba, većinom beskućnika, a vojni helikopteri i služba za vanredne situacije dostavljaju pomoć stanovnicima zabačenih planinskih oblasti, gde vojna i civilna vozila pomažu u raščišćavanju puteva po najnižim temperaturama od 1985.

Na udaru ledenog talasa je i Rumunija, gde je zbog mećave zatvoreno više od 130 puteva, a mnogi polasci vozova su otkazani ili znatno kasne.

TPKNEWS/Tanjug

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker