HAOS U BEČU: 100.000 ljudi na ulicama, zbog napada grudvama na policiju i novinare, privedeno više ljudi (VIDEO)

Austrijska policija je objavila da je danas na protestima u Beču protiv obavezne vakcinacije i korona mera, učestvovalo oko 44.00 ljudi, dok organizatori tvrde da je bilo više od 100.000.

Foto: Twitter

Demonstranti su se okupili u centru Beča, na trgu Heldenplac i ulici Ring, kojom je održana protestna šetnja, javlja austrijski javni servis ORF.

U organizaciji protesta ponovo je učestvovala Slobodarska partija Austrije (FPO), treća najbrojnija u parlamentu, čiji lider Herbert Kikl je održao govor, po prvi put od početka demonstracija u Austriji.

– Pojedini još nisu shvatili da ih vlada “zaebava” i da ih udara u “guicu”, pošto im nudi karikaturu slobode umesto prave slobode – kritikovao je Kikl okončanje lokdauna koristeći vulgarne izraze.

On je istakao da će se FPO boriti i za sve one koji to još nisu shvatili, jer smatra da je to slobodarski oblik solidarnosti. Kikl je izrazio uverenje da će svakog dana biti sve više koji će ustati protiv mera, i da neće dugo trajati dok vlada ne padne. Posle govora okupljeni su krenuli, kao i ranijih subota, u šetnju Ringom, centralnom ulicom Beča.

Demonstranti su nosili tranpsparente „Ne obaveznoj vakcinaciji“, „Dalje ruke od naše dece“, ali i one kojima pozivaju da vlada podnese ostavku.

Tokom kretanja povorke došlo je i do incidenta, pošto su učesnici protesta gađali grudvama policiju i novinare koji su ih pratili. Policija je u više navrata morala da intereveniše i privela je više ljudi.

Inače, već danima se pozivalo na “mega demonstraciju za slobodu protiv haosa i prisile”. FPO je taj protest, kako je saopštila, organizovala u saradnji sa više građanskih pokreta.

Austrijskoj policiji podneto je 32 zahtava za održavanje demonstracije, od kojih je sedam odbijeno zbog formalnih grešaka. Policija, čijih je 1.400 pripadnika bilo na ulici, saopštila je da su uhapšene dve osobe tokom protesta.

(Tpknews.com/Agencije)

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker