METEO ALARM NA SNAZI: U Srbiji danas oblačno i hladno sa kišom, vejavicom i snegom

U Srbiji danas oblačno i hladno, u nižim predelima sa kišom i snegom, u brdsko-planinskim sa vejavicom, saopštio je Republički hidrometeorološki zavod.

Na severu i zapadu zemlje doći će do do delimičnog razvedravanja u toku pre podneva, u centralnim krajevima do kraja dana. Duvaće umeren, povremeno jak severozapadni vetar. Jutarnja temperatura od minus dva do tri, najviša dnevna od tri do osam stepeni.

U Braničevskom okrugu će preovlađivati oblačno, hladnije, povremeno s kišom, više padavina se očekuje posle podne, a uveče i tokom noći počeće da pada sneg. Vetar slab i umeren, pre podne povremeno jak, severozapadni. Dnevna temperatura bez većeg kolebanja od pet do sedam stepeni.

Inače, žuti meteo alarm zbog niskih temperatura i snežnih padavina danas je na snazi na teritoriji cele Srbije.

U četvrtak promenljivo oblačno i hladno, u centralnim i južnim krajevima uz mogućnost kratkotrajne kiše, u brdsko-planinskim predelima provejavanje snega.

U četvrtak i petak u jutarnjim satima mestimično se očekuje slab prizemni mraz, a zatim osetno toplije, do kraja sedmice suvo, a od ponedeljka promenljivo oblačno, ponegde sa slabom kišom.

BIOMETEOROLOŠKA PROGNOZA

Usled očekivanih biometeoroloških prilika oprez se i dalje savetuje osobama sa cerebrovaskularnim tegobama i nervnim bolesnicima. Meteoropatske reakcije se mogu javiti u vidu promenljivog raspoloženja i glavobolje. Savetuje se slojevito odevanje, kao i oprez u saobraćaju.

(Tpknews.com/Tanjug)

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker