SKANDAL U POŽAREVČKOJ BOLNICI: Špricevi i zavoji leži svuda po dvorištu bolnice! (FOTO)

Društvenim mrežama proširile su se fotografije zabeležene u krugu Opšte bolnice u Požarevcu, na kojima se jasno vidi neregularno odložen medicinski otpad.bolnica-pozarevac-otpad-dubre-dvoriste

Špricevi, zavoji i upotrebljene boce za infuziju stoje odbačene u običnim kantama za đubre, a ne onim predviđenim za odlaganje medicinskog otpada. Posebu pažnju privlači i to što se otpad nalazi neposredno pored kioska u kojem se prodaje hrana, dok deo đubreta leži okolo po dvorištu bolnice.I dok se građani zgražavaju nad pomenutim prizorom, vršilac dužnosti direktora Opšte bolnice Požarevac dr Danko Nikolić, s druge strane, tvrdi da da otpad ne potiče iz bolnice.

“Otpad koji je fotografisan potiče iz sanitetskog vozila koje nije u vlasništvu Opšte bolnice Požarevac,već pripada drugoj zdravstvenoj ustanovi našeg okruga, a koje je transportovalo pacijenta do Opšte bolnice Požarevac”, rekao je Nikolić za Kurir.

TPKNEWS/Kurir

PROČITAJ I

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker