SZO JE UPOZORILA: “Ne mešajte vakcine različitih proizvođača, to je veoma opasno!”

Vodeća naučnica Svetske zdravstvene organizacije (SZO) Sumija Svaminatan savetovala je ljude da ne mešaju vakcine protiv kovida-19 različitih proizvođača, navevši da te odluke treba da donesu zdravstveni zvaničnici.

Foto: Twitter

“Ovo je pomalo opasan trend. Biće haotična situacija u zemljama ako pojedinci ili građani počnu odlučivati kada će i ko uzimati drugu, treću i četvrtu dozu”, rekla je Sumija Svaminatan na onlajn brifingu.

Svaminatan je nazvala mešanje vakcina “zonom bez podataka” ali je potom pojasnila svoju izjavu, prenosi Rojters.

“Pojedinci ne treba sami da donose svoje odluke, to mogu da rade agencije za javno zdravlje na osnovu dostupnih podataka. Podaci studija o kombinovanju različitih vakcina se čekaju. Imunogenost i bezbednost moraju da budu procenjeni”, tvitovala je ona.

SZO je objavila da su samo neki podaci o mešanju vakcina dostupni i da se očekuje više.

Strateška savetodavna grupa stručnjaka iz SZO, da podsetimo, u junu je rekla da bi vakcina Fajzer mogla da se koristi kao druga doza nakon prve doze AstraZeneke, ako u međuvremenu dođe do nestašice AstraZeneke vakcina, dok za mešanje kineske vakcine Sinofarm i ruske vakcine sputnjik V sa vakcinom Fajzer i Moderna ne postoji ni jedno kliničko ispitivanje.

(Tpknews.com)

PROČITAJ I

5 Komentari

  1. Dobro što ste im preveli, napradnjaci ne znaju engleski. Verovatno će tužilaštvo izdati nalog da se uhapsi vodeća naučnica SZO Sumija Svaminatan Posle samo ostaje da je Kozar locira i uhapsi zbog širenja panike

  2. Ne mešajte alkohol i energetska pića! Pa koga vi zamajavate…!!?

    NHS optužen za laganje o statistikama vezanim za Covid-19 radi promovisanja vakcinacije….
    Šefica NHS-a Amanda Pritchard utvrdila je da se u britanskim bolnicama nalazi 14 puta više pacijenata s Covidom-19 nego u ovo doba prošle godine. Međutim, čak je i sam NHS priznao da je koristila pogrešne brojeve dok je iznosila svoje tvrdnje.

  3. Prema Ajnštajnu, definicija ludila je kada ludak očekuje da će eksperiment ponovljen milion puta na kraju dati drugačiji rezultat. Drevne Maje su verovale da će ljudske žrtve poboljšati situaciju u njihovoj sopstvenoj civilizaciji. Kada se situacija nije popravila, u ludilu civilizacije su verovali da je potrebno još žrtava. Dakle, epidemiološko ludilo se upravo dešava. Iako je vakcinisano 70-80 odsto ludaka, oni ne vide da vakcina ne deluje kako su očekivali, ali izlaz vide u više vakcinacija. Čak su i stare Maje ranije odustajale.

  4. Једино смо зачуђени зашто су “браћа” Кинези послали вирус и нама? Не разумем се у медицину али да нас власт у Србији лаже на сваком кораку то могу да приметим. Велики вођа нас је закључавао када је било заражено короном 400, 500 људи а сада кад је по 8000 дневно заражено ништа се не дешава. Видећу улогу у борби са короном воде политичари а не медицинари.

Leave a Reply

Ово веб место користи Акисмет како би смањило непожељне. Сазнајте како се ваши коментари обрађују.

Back to top button

Otkriven AdBlocker

Da bi ste nastavili dalje sa čitanjem objave, isključite AdBlocker